UFC

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem według Forbesa. Irlandczyk wyprzedził Ronaldo i Messiego

Bez wątpienia Conor McGregor (22-5) jest największą gwiazdą mieszanych sztuk walki. Wielokrotnie udowadniał, że jest świetnym biznesmenem. Forbes opublikował ranking najlepiej zarabiających sportowców w okresie od maja 2020 roku do maja 2021 roku.

W tym zestawieniu na pierwszym sklasyfikowano Irlandczyka, którego zarobki wyniosły 180 milionów. Conor wyprzedził takie gwiazdy światowego sportu takich jak Cristiano Ronaldo, Lionel Messi czy LeBron James .

Conor McGregor dał się poznać szerokiej publiczności jako niezwykle widowiskowo walczący zawodnik. Jest on również znany z wielu kontrowersyjnych zachowań i wypowiedzi. W 2015 roku na UFC 194 zaszokował cały świat w zaledwie 13 sekund nokautując wieloletniego mistrza UFC w wadze piórkowej Jose Aldo (29-7) zostając nowym czempionem w tej dywizji.

Rok później na UFC 205 w Nowym Jorku pokonał Eddie Alvareza (30-8) zdobywając tytuł mistrzowski w dywizji do 70 kilogramów. W ubiegłym roku stoczył tylko jedno starcie. Na UFC 246 w 1. pokonał weterana Donalda Ceronne (36-16). W swoim poprzednim boju na UFC 257 przegrał z Dustinem Poirierem (27-6). Już na UFC 264 dojdzie do ich trzeciego pojedynku.

Sprawdź!  Davey Grant zniszczył nogę Louisa Smolki! Rywal padł na twarz!

Poniżej prezentujemy Wam pełne zestawienie najlepiej zarabiających sportowców wg Forbesa.

  1. Conor McGregor – 180 milionów $
  2. Lionel Messi – 130 milionów $
  3. Cristiano Ronaldo – 120 milionów $
  4. Dak Prescott – 107,5 milionów $
  5. LeBron James – 96,5 milionów $
  6. Neymar – 95 milionów $
  7. Roger Federer – 90 milionów $
  8. Lewis Hamilton – 82 miliony $
  9. Tom Brady – 76 milionów $
  10. Kevin Durant – 75 milionów

źródło: Forbes

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.