UFC

Colby Covington chce wrócić na szczyt. W tym ma mu pomóc… Jorge Masvidal! „Wstał już w ogóle? Koleś był zmieciony…”

Colby Covington choć stawiał opór, poległ na UFC 268. „Chaos” przegrał jednogłośną decyzją sędziów, a Kamaru Usman pozostał mistrzem. Amerykanin chce udowodnić wszystkim, że jest w stanie pokonać Nigeryjczyka, ale do tego potrzebuje dużej wygranej… na którą ma już plan.

Colby Covington na konferencji prasowej

Colby Covington na UFC 268 po raz drugi w karierze spróbował zdobyć pas mistrzowski kategorii półśredniej i tym razem nie będzie musiał dementować złamanej szczęki. „Chaos” jeszcze w klatce usłyszał kilka ciepłych słów od mistrza, który potwierdził, że Amerykanin jest drugim najtwardszym fighterem w dywizji.

Raczej nikogo nie zaskoczy to, że Colby Covington nie chce pozostać numerem 2. „Chaos” mierzy najwyżej i wierzy, że jest w stanie pokonać Kamaru Usmana. W rozmowie z dziennikarzami po UFC 268 Amerykanin zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość, także zawodnika, z którym chciałby się zmierzyć:

Zmierzę się z kimkolwiek trzeba, by znów stanąć przed szansą zostania mistrzem. Najlogiczniejszym krokiem jest rozgorzała rywalizacja między mną, a dawnym współlokatorem, „Ulicznym Judaszem” Jorge Masvidalem.

Źródło: YouTube

Colby Covington vs. Jorge Masvidal

Jorge Masvidal z miłą chęcią przywitałby tę walkę. Sam niedawno zapowiadał, tak jak „Chaos”, że chce zmierzyć się z kimkolwiek, kto przybliży go do title shota. Federacja wobec tego zestawiła go z Leonem Edwardsem, a do tej walki ma dojść na UFC 269.

Sprawdź!  Nate Diaz podaje datę powrótu do oktagonu!

Choć zakontraktowany pojedynek jest przeszkodą do ewentualnego starcia Masvidal vs. Covington, Colby ma proste rozwiązanie tego problemu:

Powinien wycofać się z tej walki z Leonem Scottem i powinniśmy rozwiązać nasz problem. Zróbmy to w pierwszym kwartale, albo na początku przyszłego roku. To zażarta rywalizacja. Gadał tyle g*wna na mój temat, tyle o mnie naopowiadał… Zobacz, co się z nim stało, gdy walczył z Martym. Zmiażdżył go. Ja zmiażdżyłbym go jeszcze bardziej, to nawet nie byłaby wyrównana walka. Chcę go ukarać za to, co wygadywał w mediach. Jeśli dojdzie do tej walki z Leonem Scottem, to błagam cię Hunter, nie zwalniaj go po 3 porażce z rzędu. Przetrzymajcie go jeszcze chwilę i pozwólcie mi zakończyć jego karierę.

Jorge Masvidal przed UFC 268 wypowiedział się w podcaście American Top-Team, gdzie zasugerował, że Colby Covington brał sterydy. Fighterzy niegdyś byli sparingpartnerami w ATT. Wraz z wzrostem popularności „Chaosa” urosło napięcie na sali, Colby zmienił ekipę, a relacje z Masvidalem z przyjacielskich zmieniły się na wrogie.

To bardzo personalna rywalizacja. Tyle gadał w mediach… Mówił, że jestem delikatny. A on jest najdelikatniejszy w dywizji. Wstał już w ogóle? Koleś był zmieciony. Całkiem odcięty. Nigdy nie zobaczycie mnie w oktagonie w takim stanie. Codziennie się poprawiam, jeszcze nie widzieliście najlepszego, co mam do zaoferowania. Zdobędę pas UFC.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

Sprawdź!  Kim jest Jeremy Stephens? Rywal Mateusza Gamrota na UFC Vegas 31

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: UFC YouTube

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.