UFC

Colby Covington chce wrócić na szczyt. W tym ma mu pomóc… Jorge Masvidal! „Wstał już w ogóle? Koleś był zmieciony…”

Colby Covington choć stawiał opór, poległ na UFC 268. „Chaos” przegrał jednogłośną decyzją sędziów, a Kamaru Usman pozostał mistrzem. Amerykanin chce udowodnić wszystkim, że jest w stanie pokonać Nigeryjczyka, ale do tego potrzebuje dużej wygranej… na którą ma już plan.

Colby Covington na konferencji prasowej

Colby Covington na UFC 268 po raz drugi w karierze spróbował zdobyć pas mistrzowski kategorii półśredniej i tym razem nie będzie musiał dementować złamanej szczęki. „Chaos” jeszcze w klatce usłyszał kilka ciepłych słów od mistrza, który potwierdził, że Amerykanin jest drugim najtwardszym fighterem w dywizji.

Raczej nikogo nie zaskoczy to, że Colby Covington nie chce pozostać numerem 2. „Chaos” mierzy najwyżej i wierzy, że jest w stanie pokonać Kamaru Usmana. W rozmowie z dziennikarzami po UFC 268 Amerykanin zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość, także zawodnika, z którym chciałby się zmierzyć:

Zmierzę się z kimkolwiek trzeba, by znów stanąć przed szansą zostania mistrzem. Najlogiczniejszym krokiem jest rozgorzała rywalizacja między mną, a dawnym współlokatorem, „Ulicznym Judaszem” Jorge Masvidalem.

Sprawdź!  (VIDEO) Pierwsze słowa Marcina Tybury po wygranej z Harrisem! "Za wcześnie jeszcze, żebym domagał się walki o pas."
Źródło: YouTube

Colby Covington vs. Jorge Masvidal

Jorge Masvidal z miłą chęcią przywitałby tę walkę. Sam niedawno zapowiadał, tak jak „Chaos”, że chce zmierzyć się z kimkolwiek, kto przybliży go do title shota. Federacja wobec tego zestawiła go z Leonem Edwardsem, a do tej walki ma dojść na UFC 269.

Choć zakontraktowany pojedynek jest przeszkodą do ewentualnego starcia Masvidal vs. Covington, Colby ma proste rozwiązanie tego problemu:

Powinien wycofać się z tej walki z Leonem Scottem i powinniśmy rozwiązać nasz problem. Zróbmy to w pierwszym kwartale, albo na początku przyszłego roku. To zażarta rywalizacja. Gadał tyle g*wna na mój temat, tyle o mnie naopowiadał… Zobacz, co się z nim stało, gdy walczył z Martym. Zmiażdżył go. Ja zmiażdżyłbym go jeszcze bardziej, to nawet nie byłaby wyrównana walka. Chcę go ukarać za to, co wygadywał w mediach. Jeśli dojdzie do tej walki z Leonem Scottem, to błagam cię Hunter, nie zwalniaj go po 3 porażce z rzędu. Przetrzymajcie go jeszcze chwilę i pozwólcie mi zakończyć jego karierę.

Jorge Masvidal przed UFC 268 wypowiedział się w podcaście American Top-Team, gdzie zasugerował, że Colby Covington brał sterydy. Fighterzy niegdyś byli sparingpartnerami w ATT. Wraz z wzrostem popularności „Chaosa” urosło napięcie na sali, Colby zmienił ekipę, a relacje z Masvidalem z przyjacielskich zmieniły się na wrogie.

Sprawdź!  Drakkar Klose o powodach wycofania się z walki na UFC Vegas 24: "Po tym, jak zostałem odepchnięty na face to face, momentalnie poczułem drętwienie..."

To bardzo personalna rywalizacja. Tyle gadał w mediach… Mówił, że jestem delikatny. A on jest najdelikatniejszy w dywizji. Wstał już w ogóle? Koleś był zmieciony. Całkiem odcięty. Nigdy nie zobaczycie mnie w oktagonie w takim stanie. Codziennie się poprawiam, jeszcze nie widzieliście najlepszego, co mam do zaoferowania. Zdobędę pas UFC.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: UFC YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *