UFC

Kamaru Usman w walce champ vs. champ? „Jeśli Dana chce dać 100 milionów, to będziemy musieli pogadać…”

Kamaru Usman zrobił co do niego należało i na UFC 268 po raz kolejny obronił tytuł mistrzowski kategorii półśredniej. Colby Covington zawiesił poprzeczkę jeszcze wyżej, niż poprzednim razem. Czy zobaczymy trylogię między fighterami? Na konferencji prasowej po UFC 268 mistrz zabrał głos w tej sprawie!

Kamaru Usman vs. Colby Covington 3?

Kamaru Usman na UFC 268 zrobił co trzeba i wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Colby Covingtonem. Amerykanin w pierwszej walce według wielu okazał się najtrudniejszą przeszkodą w karierze „The Nigerian Nightmare”, a w Madison Square Garden w Nowym Jorku przebił swój występ.

Kamaru Usman chwalił rywala już w wywiadzie po walce w oktagonie, a narrację tę kontynuował na konferencji prasowej po UFC 268. Został tam także zapytany o szanse na trzecią walkę z Colby Covingtonem:

Nie wiem, czy do tego dojdzie. Koleś jest twardy, najtwardszy po mnie. W naszej kategorii wagowej jest wielu zawodników, wszystko zależy od niego. Jeśli odrobi pracę domową, wróci do tego miejsca, a ja wciąż tu będę to tak, zawalczymy.

Kamaru Usman pozostaje mistrzem kategorii półśredniej. Od czasu zdobycia korony dywizji do 77 kg dwukrotnie wygrywał z Colby Covingtonem oraz Jorge Masvidalem, a także znokautował Gilberta Burnsa. Teraz chce skupić się na ważniejszym zadaniu poza klatką i nie w głowie mu kolejny rywal:

Sprawdź!  Marcin Wrzosek typuje walki UFC 281! "Według mnie jego styl jest skuteczniejszy"

Muszę spędzić trochę czasu z córką… Nie było mnie przy niej przez 10 tygodni. Dziś odpłynęła podczas walki. Muszę poświęcić jej trochę czasu.

Kamaru Usman w dywizji średniej?!

Kamaru Usman chciałby sprawdzić się w boksie, jednak na chwilę obecną pozostanie w MMA. Mistrz UFC w kategorii półśredniej udowodnił, że nie ma lepszego od niego, a sam też uważa się za najlepszego żyjącego fightera bez podziału na kategorie wagowe.

Największa federacja MMA lubuje się w zestawieniach champion vs. champion i Kamaru Usman został zapytany przez dziennikarzy o możliwość przejścia kategorię wyżej i próby obalenia z tronu Israela Adesanyi. Takie coś sugerował Colby Covington przed kilkoma miesiącami. „The Nigerian Nightmare” nie ma jednak zamiaru mieszać się w dywizję średnią, dopóki inny afrykański mistrz jest jej królem:

Dopóki jest tam Israel, to nie jest to coś, co mnie interesuje. Chyba, że Dana White jest gotowy dać nam 100 milionów dolarów. Wtedy musielibyśmy uciąć sobie z Izzym poważną rozmowę: „Hej, podzielimy się po połowie?” W tej chwili nieszczególnie mnie to jednak interesuje. Nie rzucam słów na wiatr: dwaj Nigeryjczycy z pasami są dla mnie ważniejsi, niż Nigeryjczyk z dwoma pasami.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

Sprawdź!  (VIDEO) And still! Kamaru Usman całkowicie zdominował Colby Covingtona i pozostaje mistrzem!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: UFC YouTube

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.