BKFC

Były mistrz UFC poddał walkę! Luke Rockhold kompletnie rozbity w BKFC! [VIDEO]

W niedzielny poranek podczas main eventu gali BKFC 41 zmierzyły się ze sobą byłe gwiazdy UFC. Luke Rockhold zadebiutował w walkach na gołe pięści, stając oko w oko z Mikiem Perrym.

Popularny „Platinum” po wygaśnięciu kontraktu z federacją Dany White’a odnalazł miejsce w pojedynkach bez rękawic. Amerykanin przed BKFC 41 walczył już dwukrotnie, pokonując Juliana Lane’a oraz byłego mistrza Bellatora, Michaela „Venoma” Page’a.

Podczas dzisiejszej gali w okrągłym ringu Bare Knuckle Fighting Championship przywitał byłego mistrza wagi średniej UFC, Luke’a Rockholda. Amerykanin po kilkuletniej przerwie powrócił w minionym roku do oktagonu, gdzie zmierzył się z Paulo Costą. Brazylijczyk obijał go niemiłosiernie przez 15 minut i ostatecznie zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów, a fighter American Top Team zakończył karierę w MMA.

BKFC: Perry vs Rockhold

Jak można było się spodziewać, Mike Perry niemal natychmiast przystąpił do ataku. Zawodnik „wsiadł” wręcz na Luke’a, cały czas napierając z kombinacjami. Były mistrz UFC trafił w końcu potężnym lewym krzyżowym, po którym „Platinum” musiał się uciec do defensywy. Zaraz jednak odpowiedział kapitalnym prostym, ale nie udało mu się zakończyć tego pojedynku w pierwszej rundzie.

Sztuka ta udała mu się jednak w kolejnej odsłonie. Perry niczym rozwścieczony pit-bull atakował Rockholda, non stop znajdując się w krótkim dystansie Luke’a. Ten oczywiście próbował kontrować jak w 1. rundzie, ale zbierał coraz więcej razów na tułów i głowę. W pewnym momencie złapał Mike’a w klincz i wyprowadził nielegalne uderzenia. Sędzia natychmiast rozdzielił zawodników, a Rockhold w tym czasie… Wyjął ochraniacz. Arbiter upewnił się, czy były mistrz UFC poddaje się i przerwał pojedynek! Sytuacja jednak nie była tak dyskusyjna, jak w przypadku Pawła Jóźwiaka w walce z Boxdelem.

Sprawdź!  Były rywal Kimbo Slice'a - Dada 5000 - powraca. W planach walka w nowej formule.

Tym samym Mike Perry pozostaje niepokonany w walkach na gołe pięści. Luke tymczasem skończył z urazem szczęki i złamanym zębem. Przy okazji powinien się poważnie zastanowić nad kontynuowaniem kariery w sportach uderzanych.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.