Boks

Byłemu pięściarzowi grozi dożywocie! Przemycał narkotyki warte miliardy dolarów!

Były pięściarz ma poważne kłopoty i może resztę swoje życia spędzić za kratami. Przed amerykańskim sądem odpowie za przemyt ogromnych ilości narkotyków.

43-letni Goran Gogić od 2001 do 2012 roku stoczył 27 zawodowych walk w kategorii ciężkiej. Zwyciężył 21 razy, w tym 14 przez nokaut. Nie miał w swoim bilansie wielkich nazwisk. Rozprawił się m.in. z Ozcanem Cetinkayą, którego dosłownie zmiażdżył Łukasz Różański oraz pokonał Petera Simko, z którym wygrał Marcin Najman. Przegrał natomiast cztery walki m.in. z takimi rywalami jak Balu Sauer czy Constantin Onofrei, którzy walczyli o pasy IBF oraz WBO.

W boksie nie odniósł wielkich sukcesów, a co za tym idzie, nie zarobił dużych pieniędzy. Na te przyszedł czas po zakończeniu kariery, kiedy to skupił się na przestępczości narkotykowej. Gogić został zatrzymany w minioną niedzielę na lotnisku w Miami, skąd miał wylecieć do Zurychu.

Były pięściarz przemytnikiem narkotyków

43-latek usłyszał zarzuty narkotykowe. Miał zajmować się sprawami logistycznymi i nadzorować przemyt kokainy z Ameryki Południowej do Europy. Narkotyki były transportowane przez porty w Stanach Zjednoczonych i w 2019 roku amerykańskie służby przechwyciły trzy dostawy w Filadelfii, Nowym Jorku i w New Jersey.

Sprawdź!  Awantura w ringu po walce Mayweathera! "Floyd troszeczkę nam przygasa..." [VIDEO]

W samej Filadelfii skonfiskowano blisko 18 ton kokainy wycenionej na ponad miliard dolarów. Jest to jeden z największych transportów narkotyków, jakie przechwycono na terenie USA. Co ciekawe, kontrabanda, która znajdowała się na pokładzie kontenerowca MSC Gayane została powiązana także z kartelem Kinahan, kierowanym przez Daniela, Christy’ego Juniora oraz ich ojca Christophera.

Daniel Kinahan podobnie jak Gogić jest dobrze znany w środowisku sportowym. W przeszłości był promotorem bokserskim, a także bliskim znajomym niepokonanego mistrza świata Tysona Fury’ego. To właśnie on miał pomóc „Królowi Cyganów” w powrocie na ring. Zajmował się także negocjacjami w sprawie hitowego starcia z Anthonym Joshuą, do którego ostatecznie nie doszło.

Fot. Po lewej stronie Daniel Kinahan, który spotkał się z Tysonem Furym w Dubaju, Instagram

Aktualnie cała rodzina Kinahan ukrywa się przed służbami, a Tyson Fury i jego bliscy mają zakaz wstępu do USA, gdyż zostali powiązani z narkobaronem Danielem. Z tego właśnie powodu odwołano starcie Tommy’ego Fury’ego z Jakem Paulem.

Jak ustalili śledczy, Daniel Kinahan blisko współpracuje z Edinem Gacaninem, czyli jednym z bossów bałkańskiego kartelu Tito i Dino. Razem z aresztowanymi już Raffaele Imperiale, Ridouanem Taghim oraz Ricardo Riquelme Vegą tworzyli superkartel, który kontrolował przemyt narkotyków do Europy.

Sprawdź!  (VIDEO) Zbigniew Raubo typuje Usyk vs. Fury! "Pavarotti boksu amatorskiego kontra 125 kilo dynamitu..."

Wiele wskazuje na to, że Gogić może być jednym z ludzi pracujących dla superkartelu oraz grupy kierowanej przez Edina Gacanina. 43-latek miał za zadanie nadzorować pracę dostawców z Kolumbii, załogi statków oraz osób zatrudnionych w portach do rozładunku kokainy.

Za przemyt łącznie ponad 20 ton narkotyków byłemu pięściarzowi grozi od 10 lat więzienia do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: justice.gov/thesun.co.uk

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.