Boks

Byłemu pięściarzowi grozi dożywocie! Przemycał narkotyki warte miliardy dolarów!

Były pięściarz ma poważne kłopoty i może resztę swoje życia spędzić za kratami. Przed amerykańskim sądem odpowie za przemyt ogromnych ilości narkotyków.

43-letni Goran Gogić od 2001 do 2012 roku stoczył 27 zawodowych walk w kategorii ciężkiej. Zwyciężył 21 razy, w tym 14 przez nokaut. Nie miał w swoim bilansie wielkich nazwisk. Rozprawił się m.in. z Ozcanem Cetinkayą, którego dosłownie zmiażdżył Łukasz Różański oraz pokonał Petera Simko, z którym wygrał Marcin Najman. Przegrał natomiast cztery walki m.in. z takimi rywalami jak Balu Sauer czy Constantin Onofrei, którzy walczyli o pasy IBF oraz WBO.

W boksie nie odniósł wielkich sukcesów, a co za tym idzie, nie zarobił dużych pieniędzy. Na te przyszedł czas po zakończeniu kariery, kiedy to skupił się na przestępczości narkotykowej. Gogić został zatrzymany w minioną niedzielę na lotnisku w Miami, skąd miał wylecieć do Zurychu.

Były pięściarz przemytnikiem narkotyków

43-latek usłyszał zarzuty narkotykowe. Miał zajmować się sprawami logistycznymi i nadzorować przemyt kokainy z Ameryki Południowej do Europy. Narkotyki były transportowane przez porty w Stanach Zjednoczonych i w 2019 roku amerykańskie służby przechwyciły trzy dostawy w Filadelfii, Nowym Jorku i w New Jersey.

Sprawdź!  DUŻE problemy Nate'a Diaza! Nakaz aresztowania po bójce byłej gwiazdy UFC!

W samej Filadelfii skonfiskowano blisko 18 ton kokainy wycenionej na ponad miliard dolarów. Jest to jeden z największych transportów narkotyków, jakie przechwycono na terenie USA. Co ciekawe, kontrabanda, która znajdowała się na pokładzie kontenerowca MSC Gayane została powiązana także z kartelem Kinahan, kierowanym przez Daniela, Christy’ego Juniora oraz ich ojca Christophera.

Daniel Kinahan podobnie jak Gogić jest dobrze znany w środowisku sportowym. W przeszłości był promotorem bokserskim, a także bliskim znajomym niepokonanego mistrza świata Tysona Fury’ego. To właśnie on miał pomóc „Królowi Cyganów” w powrocie na ring. Zajmował się także negocjacjami w sprawie hitowego starcia z Anthonym Joshuą, do którego ostatecznie nie doszło.

Fot. Po lewej stronie Daniel Kinahan, który spotkał się z Tysonem Furym w Dubaju, Instagram

Aktualnie cała rodzina Kinahan ukrywa się przed służbami, a Tyson Fury i jego bliscy mają zakaz wstępu do USA, gdyż zostali powiązani z narkobaronem Danielem. Z tego właśnie powodu odwołano starcie Tommy’ego Fury’ego z Jakem Paulem.

Jak ustalili śledczy, Daniel Kinahan blisko współpracuje z Edinem Gacaninem, czyli jednym z bossów bałkańskiego kartelu Tito i Dino. Razem z aresztowanymi już Raffaele Imperiale, Ridouanem Taghim oraz Ricardo Riquelme Vegą tworzyli superkartel, który kontrolował przemyt narkotyków do Europy.

Sprawdź!  Sianos obrzucany przez wściekłych kibiców! Musiał sprintem uciekać z ringu [WIDEO]

Wiele wskazuje na to, że Gogić może być jednym z ludzi pracujących dla superkartelu oraz grupy kierowanej przez Edina Gacanina. 43-latek miał za zadanie nadzorować pracę dostawców z Kolumbii, załogi statków oraz osób zatrudnionych w portach do rozładunku kokainy.

Za przemyt łącznie ponad 20 ton narkotyków byłemu pięściarzowi grozi od 10 lat więzienia do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: justice.gov/thesun.co.uk

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.