KSW

Borys Dzikowski dominował! Zwycięstwo Polaka otwiera galę KSW 78!

Za nami pojedynek otwierający galę KSW 78. Przed nami wiele emocjonujących zestawień oraz rewanżowa walkę w main evencie pomiędzy Michałem Materlą i Kendallem Grovem.

Tuż przed galą w Szczecinie doszło do zmiany na karcie walk. Z powodu kontuzji Damian Mieczkowski musiał wycofać z pojedynku z Borysem Dzikowskim (2-0, 2 KO). Nowym rywalem reprezentanta klubu Puncher Wrocław został debiutujący w KSW Andre Langen (1-0, 1 KO).

Borys Dzikowski ma za sobą świetny debiut w organizacji KSW. We wrześniu minionego roku reprezentant klubu Puncher Wrocław już w pierwszej minucie starcia znokautował efektownym wysokim kopnięciem Arkadiusza Mruka. Za tę akcję Dzikowski został nagrodzony bonusem.

Reprezentujący Niemcy Andre Langen również jest na początku swojej drogi przez profesjonalny świat MMA. Do tej pory stoczył jeden zawodowy pojedynek. Podczas gali w Bochum pokonał przez nokaut już w pierwszej minucie pojedynku bardziej doświadczonego przeciwnika.

Langen ma też za sobą walki w kickboxingu i w boksie. Miał już również okazję konfrontować się w Polsce. W roku 2022 walczył na bokserskiej gali Rocky Boxing Night 7, na której zremisował z Pablo Sanchezem.

Sprawdź!  Arbi Shamaev typuje walkę Parnasse vs Ziółkowski! "Skończy się TKO albo nokautem. Wydaje mi się, że..."

-> Oglądaj KSW 78: Materla vs Grove 2 na żywo! <-

Dzikowski vs Langen – RELACJA

RUNDA 1

Langen natychmiast zaczął serią uderzeń tuż po przybitej piątce! Dobrze się broni Dzikowski, zamknięty w klinczu na siatce. I udaje się Borysowi przewrócić rywala! Zajmuje plecy, gość z zagranicy skręca się jednak i wstaje, ponownie szarżuje na Polaka.Dzikowski szukał nogi, Langen ucieka i wyprowadza mocny prawy sierp. Bardzo mocne kopnięcie Niemca, awantura w klatce i dużo ciosów z obu stron. Dzikowski szuka prawego, Langen trafia dwukrotnie. Szuka skrócenia dystansu Dzikowski, wyłapuje za to krótki sierp. Spycha w końcu Andre na siatkę i mocny lewy Borysa! Zaczyna kopać prawą nogą Polak, high kick na gardzie, ale noga już ustrzelona. Trafił bardzo mocno Langen, Dzikowski broni się na wstecznym. Mocne kolano w klinczu Borysa, dużo uderzeń po żebrach i podbródków Dzikowskiego. Szukał sprowadzenia Andre, Borys Dzikowski szukał duszenia! Rundę kończy uderzeniami z góry.

RUNDA 2

Dzikowski zaczyna prostym i leg kickiem, trafia go mocno middle kickiem Niemiec. Borys szuka prostych, ale dobrze sierpem omija gardę Langen. Zachodzi za plecy Dzikowski i sprowadza na matę rywala Polak. Podnosi się powoli Andre Langen, ale Borys słucha narożnika i zahacza nogę od środka zachowując dominującą pozycję. Sadzi kolejne uderzenia Dzikowski, przeciwnik się skręca i polski zawodnik już w pełnej gardzie z góry. Dobrze pracuje Borys, cały czas pozostaje aktywny i mocno bije lewą ręką. Langen znów ucieka i wraca na nogi, ale cały czas kontroluje go Dzikowski, z łatwością sprowadzając. Bardzo mocne łokcie i młotki z góry, ale sędzia nie kończy walki przed czasem.

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski dostał zaskakujące wyzwanie od Bombardiera: "Przyjmę chętnie! Lubię nowe wyzwania"

RUNDA 3

Ponownie Dzikowski zaczyna kopnięciami, ale groźne sierpy oponenta! Jeden smagnął brodę Polaka, który skraca dystans i szuka obalenia za jedną nogę. W ataku był Niemiec, ale trafia go podbródkiem Dzikowski! W dużych opałach Langen, Borys trafia go mocnymi uderzeniami. Wyczuwa krok w przód Andre Borys i z łatwością sprowadza go na matę! Aktywny Polak, obija przeciwnika i całkowicie kontroluje. Znakomite przejścia Dzikowskiego, który wyczuwa kiedy Langen chce go zrzucić i kończy walkę cały czas akcentując, kto w tej walce był lepszy!

Oficjalny wynik: Borys Dzikowski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.