Boks

Artur Szpilka prezentuje swoją szybkość! Trwają przygotowania do walki z Różańskim. [WIDEO]

Do kolejnego pojedynku Artura Szpilki zostały ostatnie tygodnie. Pięściarz jeszcze w tym miesiącu zmierzy się z Łukaszem Różańskim w nowej kategorii wagowej.

Starcie w dywizji Bridgerweight będzie walką wieczoru gali Knockout Boxing Night 15 w Rzeszowie. Wydarzenie najpierw miało odbyć się 8 maja, następnie 22 maja. Ostatecznie gala została prełożona na 30 maja.

Zmiana terminu walki wynika z luzowania obostrzeń. Od 29 maja kibice będą mogli zapełnić hale w 50 procentach. Taka wiadomość ucieszyła fanów boksu, jednak zawodnicy nie są zadowoleni, że pojedynek odbędzie się w późniejszym terminie.

Starcie z Różańskim będzie dla Artura Szpilki 29 pojedynkiem w karierze. Dotychczas wygrał 24 razy, w tym 16 przez nokaut. W 2016 walczył o pas WBC wagi ciężkiej z Deontay Wilderem, jednak został znokautowany przez Amerykanina. W ostatnim pojedynku zmierzył się z Serhijem Radczenko, a decyzja o zwycięstwie Polaka była bardzo kontrowersyjna.

Zawodnicy zawalczą w nowo powstałej kategorii wagowej do 101,6 kilogramów, a stawką pojedynku będzie pas WBC Bridgerweight International.

Sprawdź!  Szokujące wyznanie Oscara De La Hoyi! "Zostałem zgwałcony w wieku 13 lat przez..."

Poniżej znajdziesz wywiady z Arturem Szpilką i Łukaszem Różańskim:

Źródło: Instagram

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *