UFC

(VIDEO) Alexander Volkanovski deklasuje Maxa Hollowaya! Hawajczyk kompletnie rozbity przez mistrza!

W co-main evencie UFC 276 zobaczyliśmy wyczekiwaną trylogię pomiędzy Alexandrem Volkanovskim oraz Maxem Hollowayem. Pierwsze dwa starcia zwyciężył Australijczyk, ale „Blessed” miał niezwykłą ochotę wrócić na tron kategorii piórkowej.

Od czasu porażki w 4. zawodowej walce Alexander Volkanovski nie ma sobie równych. Australijczyk znakomitymi występami na rodzimej scenie MMA wywalczył sobie kontrakt w UFC, gdzie już w 8. starciu otrzymał szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego. Pokonał Maxa Hollowaya, nie raz, a dwa i wiele mówiło się, że to nie koniec historii. Po Hawajczyku Alexander „The Great” wygrał jednogłośną decyzją z Brianem Ortegą, a przed kilkoma miesiącami kompletnie zdeklasował „The Korean Zombie”. Koreańczyk padł po TKO w 4. odsłonie.

Max Holloway w końcu doczekał się kolejnej szansy na odzyskanie korony dywizji piórkowej. Hawajczyk stracił ją przez jednogłośną decyzję z dzisiejszym oponentem, a w rewanżu sędziowie nie byli mu przychylni. Warto przy tym zaznaczyć, że wiele osób widziało wygraną „Blesseda” w tym pojedynku. Tak, czy inaczej, Holloway stoczył dwie kapitalne walki z Calvinem Kattarem oraz Yairem Rodriguezem pokazując, że wciąż ma „to coś”. Choć ostatni pojedynek z Meksykaninem zakończył zakrwawiony po jednogłośnej decyzji, to zapowiadał, że co-main event UFC 276 może nie wyjść poza 3. rundę!

Alexander Volkanovski vs. Max Holloway – relacja

Runda 1

Holloway zaczyna od straszenia kopnięciami, szuka też prostego na brzuch Volkanovskiego. Australijczyk wyprowadza niskie kopnięcie, spory dystans dzieli go od Hollowaya. Schylił się Hawajczyk, a mistrz postraszył mocnym podbródkowym! Zaczyna pracować prostym „The Great”, podchodzi pretendent a champion wyprowadza świetną kombinację. Kopie Holloway, wyprowadza też kombinację na głowę. Volkanovski trafia w głowę mocno skraca dystans. Niezły lewy mistrza, chwila klinczu i niezłe kolano w jego wykonaniu. Trafia ponownie lewym prostym Volkanovski, pretendent naruszony. Max podchodzi blisko, ale kąsa go mistrz. Dobry łokieć „Blesseda”, ale Australijczyk również dokłada własną kombinację.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot gotowy na wszystko w walce z Dariushem! "To będzie 3-rundowy sprint!"

Runda 2

Holloway zaczyna od niskich kopnięć, podchodzi blisko, ale obrywa dobrą kontrą. Volkanovski dobrze wyczekuje pretendenta, trafia go szybkimi i mocnymi kombinacjami. „Blessed” podchodzi, atakuje łokciem, ale ponownie wyłapuje kolejne uderzenia. Holloway atakuje i wchodzi w klincz, ale Australijczyk przenosi oponenta na siatkę. Zajmuje plecy Hawajczyka mistrz i mocny prawy łokieć przy rozerwaniu. Max atakuje i natychmiast wywiera presję, dobrze trafia, ale zaraz wyłapuje potężny prawy! Volkanovski kapitalnie pracuje lewym prostym kontrując ataki pretendenta. Mocny prawy na brzuch w wykonaniu Alexandra „Wielkiego”! Holloway stara się trafić go w głowę, ale jest zdecydowanie mniej celny. Niezwykle szybki jest Volkanovski, świetnie miesza kopnięcia i pięści.

Runda 3

Max Holloway znów rozpoczyna od wywierania presji, ale nadziewa się na kontry Volkanovskiego. Dobre proste i low kicki w wykonaniu mistrza. Hawajczyk doskakuje, szuka prawego sierpa, ale jest przy tym niecelny. Atakuje Australijczyk, coraz częściej i mocniej bije pretendenta. Klincz na siatce, „Blessed” atakuje, ale wciąż pozostaje w kłopotach. Szukał obrotowego łokcia Volkanovski. Za chwilę unika i kontruje. Holloway wyprowadza latające kolano, ale jest zdecydowanie za słabe. Mistrz wagi piórkowej wyprowadza kolejną kombinację lewy-prawy, która dosięga głowy Hawajczyka.

Sprawdź!  Jon Jones zdradził datę kolejnej walki! Zbliża się hit o pas wagi ciężkiej UFC?

Runda 4

Szybkie skrócenie dystansu i od razu klincz na siatce. Volkanovski trafia rywala i zaraz zapina klamrę. Mocny prawy przy rozerwaniu. Holloway stara się atakować, ale na ten moment musiałby skończyć walkę przed czasem. Obrotówka na brzuch mistrza w wykonaniu Hawajczyka, ale nie idzie za tym żadna kolejna kombinacja. Volkanovski trafia prawym hakiem, a zaraz wraca do wyprowadzania lewego prostego. Max próbuje atakować pojedynczymi ciosami, kontruje go Australijczyk, ale dobrze unika pretendent! Zajął plecy, jednak na nic mu się to nie zdało. Rozerwanie i kapitalna seria championa wagi piórkowej. Holloway kiwa, ale to znów Volkanovski go trafia. Alexander świetnie punktuje lewym prostym i coraz bardziej masakruje Maxa Hollowaya.

Runda 5

Holloway od razu podchodzi, ale Volkanovski znów kapitalnie kontruje i trafia. Ruszył po nogę mistrza Max, odwraca go na siatce Alexander Volkanovski, a za moment znów lądują na środku klatki. Niskie kopnięcia w wykonaniu championa i kolejne lewe proste. Holloway coraz mocniej odczuwa low kicki Australijczyka. Znów idzie po obalenie pretendent, ale z łatwością odwraca sytuację mistrz. Klincz na siatce i kolejne świetne łokcie przy rozerwaniu! Kolejne piekielne niskie kopnięcia w wykonaniu Volkanovskiego i proste na nos Hollowaya. Pretendent próbuje wyprowadzać jaby ze swojej strony, ale unika ich champion. Kombinacja „Blesseda” zakończona high kickiem na gardę.

Oficjalny wynik: Alexander Volkanovski wygrywa jednogłośną deczyją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.