Armia Fight NightFENKSWUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Karolina Kowalkiewicz zasiada na tronie P4P kobiet. Awans Gamera, Ziółkowskiego i Szymańskiego

Przedstawiamy Wam pierwszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA. Tym razem doszło do wielu zmian. Karolina Kowalkiewicz wskakuje na 1. miejsce w P4P kobiet, a Mateusz Gamrot po pokonaniu Armana Tsarukyana awansuje na 2 miejsce w rankingu P4P.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  Doniesienia: Max Holloway vs. Yair Rodriguez walką wieczoru listopadowej gali UFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga kogucia:

Bartosz Wojcikiewicz powrócił na ścieżkę zwycięstw pokonując Anthonny’eho Riggio, dzięki czemu awansuje na miejsce numer 6 wyprzedzając Sylwestra Millera, który na AFN 13 przegrał w rewanżu z Oleksii Polischukiem. Islam Mayrasultanov po zwycięstwie na gali Fight Empire MMA 1 powraca do rankingu na pozycję nr 9.

 

Waga piórkowa:

Piotr Kacprzak po pokonaniu Damiana Zorczykowskiego awansuje na miejsce siódme wyprzedzając Mansura Azhieva i Patryka Kaczmarczyka. Kacper Formela po obronie pasa i pokonaniu Aleksandra Gorshechnika awansuje na drugą lokatę.

Waga lekka:

Marian Ziółkowski po pokonaniu Sebastiana Rajewskiego na KSW 71 awansuje na 2. miejsce wyprzedzając Marcina Helda, który przegrał w rewanżu z Natanem Schultem. Marcin spada na miejsce nr 4. Roman Szymański po pokonaniu Valeriu Mircea awansuje na pozycję pozycję numer 3. Artur Sowiński spada na miejsce numer 9 przez co Michał Figlak awansuje o jedno miejsce.

Waga półśrednia:

David Zawada po pokonaniu Erhana Kartala na OKTAGON 33, dzięki czemu awansuje na miejsce numer 5 wyprzedzając Andrzeja Grzebyka. Cezary Oleksiejczuk po obronie pasa na FEN 40 i pokonaniu Kamila Kraski awansuje o jedno miejsce wyprzedzając Michała Pietrzaka.

Sprawdź!  Prochazka absolutnym rekordzistą USADA! Zdradził przyczynę częstych wizyt Agencji!

Waga średnia:

Piotr Kuberski po pokonaniu Marcina Naruszczki na FEN 40 awansuje na miejsce nr 7. Piotr Wawrzyniak po zdobyciu pasa Babilon MMA

Waga ciężka:

Adam Pałasz po wygranej nad Donaldem Cosicem wraca do rankingu i wskakuje na pozycję numer 6. Patryk Dubiela wypada z rankingu.

P4P

Mateusz Gamrot po pokonaniu Armana Tsarukyana zajmuje 2 miejsce. Marian Ziółkowski awansuje o jedną pozycję. Marcin Held wypada za rankingu, dlatego zawodnicy z miejsc od 7 do 10 awansują o jedną pozycję, a na miejsce 10 wskakuje Adrian Bartosiński.

P4P Kobiet:

Karolina Kowalkiewicz awansuje na 1. miejsce wyprzedzając Ewelinę Woźniak. Joanna Jędrzejczyk z powodu zakończenia kariery w MMA nie znalazła się w tym rankingu.

Poniżej przedstawiamy Wam pełną wersję naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.