Armia Fight NightBabilon MMABellator MMAFENKSWMMAOktagon MMAUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA – debiut Przybysza w P4P oraz awans Oleksiejczuka i Jotki

Przedstawiamy Wam najnowszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA. Tym razem doszło do wielu ciekawych zmian i do jednego ważnego debiutu w tym zestawieniu.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  Ryan Garcia chętny na walkę z O’Malleyem! "Zrobimy to w UFC, albo..."

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga piórkowa:

Piotr Kacprzak na gali Babilon MMA 25 w świetnym stylu pokonał Krzysztofa Gutowskiego, dzięki czemu debiutuje w rankingu i zajmuje pozycję nr 9. „Gutek” po tej porażce wypada z tego rankingu. Robert Ruchała po pokonaniu Patryka Kaczmarczyka na KSW 64 ląduje na miejsce numer 4 spychając Kaczmarczyka na miejsce numer 5. Damian Zorczykowski po pokonaniu  Maksima Zagurskiego ląduje na 10. pozycję, przez co Adrian Kępa wypada z tego zestawienia.

Waga średnia:

Po fenomenalnym boju  na KSW 64 Cezary Kęsik pokonał Marcina Krakowiaka przez co awansuje o jedną pozycję wyprzedzając Michała Materlę. Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Mamed Khalidov, przez co zawodnicy z miejsc od 3 do 10 awansują o jedną pozycję, a na miejsce numer 10 wskakuje Damian Janikowski.

P4P:

Krzysztof Jotko na UFC Vegas 38 wypunktował Mishę Cirkunova i awansował na najniższy stopień podium spychając z niego Mateusza Gamrota. Po pokonaniu Shamila Gamzatova na UFC 267 Michał Oleksiejczuk awansuje o jedną pozycję wyprzedzając Marcina Helda i ląduje na miejscu numer 5. Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Mamed Khalidov. Swój debiut w tym zestawieniu zalicza mistrz KSW w wadze koguciej Sebastian Przybysz, który zajmuje 10 pozycje przez Daniel Rutkowski spada na ostatnią pozycję w tym rankingu.

Sprawdź!  Zaskakująca kwota bonusu! Wiemy, ile KSW płaci swoim zawodnikom: "Będzie na jedzenie"

P4P kobiet

Sylwia Juśkiewicz po pokonaniu Karoliny Owczarz na KSW 64 awansuje na pozycję nr 7. Katarzyna Sadura po pokonaniu Dariny Mazdyuk na gali Bellator 269 wchodzi do rankingu i zajmuje miejsce nr 6, przez co z rankingu wypada Anita Bekus, a na 10 miejsce spada Karolina Owczarz.

Poniżej możecie zapoznać się pełną wersją naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.