UFC

Znamy plany na walkę wieczoru UFC 300? CZTERY pomysły Dana White’a!

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w świecie MMA Ariel Helwani przekazał do wiadomości publicznej nieoficjalne wieści o planach Dany White’a. Czy w walce wieczoru UFC 300 zobaczymy Khamzata Chimaeva?

Szef UFC obiecał, że karta walk UFC 300 przejdzie do historii. Póki co mamy na niej takie zestawienia, jak Oliveira vs Tsarulyan, Gaethje vs Holloway o pas BMF, czy Prochazka vs Rakic. Jedyna (pełnoprawna) walka mistrzowska obecnie w rozpisce, to Weili vs Xiaonan o pas wagi słomkowej kobiet.

Dana White wciąż jest dopytywany przez dziennikarzy na konferencjach, kogo zobaczymy w main evencie UFC 300? CEO największej organizacji MMA na świecie odpowiada enigmatycznie, ale z zaznaczeniem, że wszystko ciekawie się rozwija. Ostatnio White zdradził, że pracują nad jeszcze dwoma pojedynkami, z czego jedną z nich będzie właśnie walka wieczoru.

UFC 300: Cztery pomysły na walkę wieczoru!

Według początkowych doniesień starciem kończącym jubileuszową galę miał być pojedynek Leon Edwards vs Belal Muhammad o pas kategorii półśredniej. Ariel Helwani we wczorajszym odcinku programu The MMA Hour powołując się na swoje źródła zdradził, że z tej dwójki tylko Anglik brany jest pod uwagę. Opcji zaś branych pod uwagę przez Danę White’a i spółkę jest kilka.

Sprawdź!  Amanda Nunes po utracie pasa na UFC 269: "Dziś się po prostu... wyłączyłam."

Z tego co wiem, pod uwagę biorą 4 możliwości, a 3 z nich można było się spodziewać. Nie wiem, co się wydarzy, wszystko nadal jest bardzo płynne. Myślę, że zrozumiecie, dlaczego Dana mówi to, co mówi na temat zestawiania tej walki. Walka Leona z Belalem była brana pod uwagę, ale wygląda na to, że tego nie chcą. Naprawdę nie chcą tej walki na UFC 300. To dla nich opcja ostateczna.

Walka Adesanya vs DDP oczywiście jest rozważana. Obaj wyrażali chęć na taką możliwość. Wcześniej myślałem, że to może być właśnie ta walka. Zestawienie, która ma najwięcej sensu – nie byłbym zaskoczony, jeśli tak się ostatecznie stanie. Ale zegar tyka. Gdyby nie chodziło o galę UFC 300, to nie sądzę, aby szli tą drogą. Nie sądzę, aby Izzy w ogóle rozważał powrót na kwiecień.

Wydaje mi się, że gdyby mogli zrobić największą możliwą, według nich, walkę na pstryknięcie palcami, to main eventem UFC 300 byłoby Leon Edwards vs Khamzat Chimaev. Bazując na licznych rozmowach, Dana White mówi o przeszkodach i problemach w zrobieniu ten walki. Od jakiegoś czasu krąży plotka, jakoby z jakiegoś powodu Khamzat nie chciał latać do USA. Wydaje mi się, że to jest powód opóźnienia.

Jakie są inne możliwości na walkę wieczoru UFC 300? Helwani zdradził też inny plan na czeczeńskiego „Wilka”, jeśli to Edwards nie przyjąłby z nim walki.

Sprawdź!  Tsarukyan zareagował ostrzej, niż Gamrot! Mocne słowa Ormianina o Chandlerze! "Wykopcie go z rankingów"

Gdyby z jakiegokolwiek powodu nie udało im się zorganizować tej walki to myślę, że spróbowaliby zrobić Khamzat vs Dricus Du Plessis. Ale pierwszym wyborem jest walka z Leonem.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.