Boks

Żona Usyka z ważnym apelem do Rosjanek! „Ratujcie swoje dzieci, bo tutaj na Ukrainie są tylko mięsem armatnim”

Jekaterina żona mistrza świata Ołeksandra Usyka postanowiła wystosować apel do Rosjanek, aby te nie wypuszczały swoich mężów i synów na wojnę, która z każdym dniem pochłania coraz więcej ofiar.

To już kolejny dzień wojny na Ukrainie. Nad ranem w ubiegły czwartek rosyjskie wojska zaatakowały to niepodległe państwo. Każdy następny dzień działań militarnych przynosi ogromne straty i setki ofiar.

Rosyjska armia początkowo atakowała obiekty wojskowe i cele, które miały znaczenie strategiczne. Teraz atakowani są także cywile, karetki, szpitale, osiedla mieszkalne, domy. Po stronie ukraińskiej zginęło ponad dwa tysiące cywilów, w tym około 30 dzieci.

Jeśli natomiast chodzi o armię rosyjską, jak przekazał prezydent Zełenski, przez pierwszy tydzień zginęło już ponad 9 tysięcy żołnierzy. Co ciekawe, Rosja oficjalnie stwierdziła, że poległo ich niecałe 500. Ukraińcy zniszczyli lub uszkodzili także m.in. ponad 211 czołgów, 862 wozy bojowe, 85 systemów artyleryjskich i 31 helikopterów.

Kolejni Ukraińcy wracają do kraju, żeby bronić swojej ojczyzny. Na Ukrainie znajdują się m.in. bracia Władimir i Witalij Kliczko, Wasyl Łomaczenko oraz Ołeksandr Usyk. Dwaj ostatni wstąpili do batalionu obrony terytorialnej.

Sprawdź!  (VIDEO) Media trening przed wielkim rewanżem! Pewny siebie Usyk tańczy i łapie monety

Usyk, który jest aktualnym mistrzem świata WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej już kilkukrotnie apelował w sprawie wojny. Między innymi zaadresował swoje słowa do Władimira Putina, by ten zdecydował się na negocjacje z rządem Ukrainy.

Teraz za pośrednictwem Instagrama zaapelowała żona Usyka. Jekaterina postanowiła skierować swojego słowa do Rosjanek, matek żołnierzy ginących na Ukrainie.

– My jesteśmy niszczeni, wy też. Nie wiem, kiedy to się skończy. Ile jeszcze ludzi musi zginąć tylko po to, żeby on po prostu… przegrał. Kiedy się uspokoi? Uspokójcie go, błagam. Albo po prostu, na początek, nie wypuszczajcie swoich bliskich z domów, ukryjcie ich gdzieś. Mamy pola, łąki, drogi pełne trupów waszych żołnierzy.

To są dzieci, tak wiele ich ginie. To nie tylko żołnierze, to są zwykli ludzie. To są naprawdę zwykli ludzie, którzy po prostu umierają – przekazała, po czym dodała – Rosyjskie żony, matki, ratujcie swoje dzieci, bo tu, na Ukrainie są tylko mięsem armatnim. Tylko mięsem.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  "To będzie wielkie wydarzenie" - Tyson Fury typuje walkę Poirier vs. McGregor 3

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.