Boks

Znamy rywala Łukasza Różańskiego! Walka o pas WBC znów w Polsce

Znamy kolejnego rywala Łukasza Różańskiego! Mistrz świata organizacji WBC już niebawem powróci do ringu i raz jeszcze wystąpi w Rzeszowie.

Będzie to trzeci z rzędu występ Polaka w swoim rodzinnym mieście. W maju 2021 roku znokautował w 1. rundzie Artura Szpilkę sięgając po pas WBC International w kategorii bridger. W ubiegłym roku po zaledwie 130 sekundach pokonał Alena Babicia i zdobył pełnoprawny tytuł.

Od tamtej pory raz po raz wracał temat kolejnej walki Różańskiego. Obowiązkowym pretendentem z ramienia WBC był Kevin Lerena. Afrykaner zrezygnował jednak z tego przywileju i zdecydował się na przenosiny do królewskiej kategorii wagowej.

Wczoraj wieczorem poznaliśmy jednak nowe informacje w sprawie najbliższej walki Łukasza Różańskiego.

Różański będzie bronił pasa WBC w Rzeszowie!

Nowe wieści przekazał Mateusz Borek. Dziennikarz i promotor bokserski napisał na portalu X (Twitter), że Łukasz Różański do obrony przystąpi już 24 maja. Rywalem ma być doskonale znany polskim kibicom Anglik:

– Wróble na Podkarpaciu ćwierkają, że 24 maja w Rzeszowie walka o pas WBC Bridger Różański vs Okolie.

Lawrence Okolie kilkukrotnie w ostatnich latach mierzył się z polskimi pięściarzami. Pokonując Nikodema Jeżewskiego zdobył pas WBO International w kategorii cruiser, a pełnoprawny tytuł zdobył wygrywając w 6. rundzie z Krzysztofem Głowackim. W lutym 2022 roku obronił mistrzostwo przeciwko Michałowi Cieślakowi. W maju ubiegłego roku Chris Billam-Smith przerwał jego panowanie i serię 19. kolejnych zwycięstw.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.