Boks

Zdenerwowany Szpilka ostro po porażce Cieślaka! „To było straszne! To nie może tak być! Przecież ten był ku*wa…”

Za nami gala w Londynie, na której Michał Cieślak zmierzył się o mistrzowski tytuł z niepokonanym Lawrencem Okoliem. Walkę o pas WBO skomentował Artur Szpilka.

Niestety Cieślakowi nie udało się pokonać Brytyjczyka. Po 12 rundach wszyscy sędziowie punktowali na korzyść Okoliego. Kibice spodziewali się innego pojedynku, gdyż przez całą walkę było bardzo dużo klinczowania i brudnego boksu.

Lawrence Okolie początkowo próbował upolować Cieślaka mocnym ciosem, jednak w kolejnych rundach po uderzeniach Polaka od razu przechodził do klinczu i tam akcentował swoją przewagę. Jedynie w piątej odsłonie udało się mistrzowi doprowadzić do liczenia. Cieślak przykucnął, ale szybko stanął na nogi.

W sieci można znaleźć wiele krytycznych komentarzy także od kibiców brytyjskich, którym nie spodobało się to, w jaki sposób walczył Okolie. Walkę na gorąco skomentował także Artur Szpilka, który był obecny w londyńskiej O2 Arenie.

W rozmowie z ringpolska.pl Szpilka nie szczędził ostrych słów sędziemu Michaelowi Alexanderowi:

– To przede wszystkim było straszne. Jak można dawać tak klinczować, pozwalać na brudną walkę. Przecież to było… Michał chciał walczyć, ten cały czas trzymał. Ja tu siedzę z chłopakami ku*wa cały czas krzyczeliśmy jak to możliwe ku*wa. Przecież to jest nie do dopuszczenia, żeby tak walki wyglądały. Cały czas klincz, cały czas klinczowanie. A jak Michał tylko delikatnie chciał wyrwać do walki, to już ostrzegał sędzia.

– Dajcie mu takiego, żeby się z nim bił, mógł pokazać. Przecież ten był zesrany ku*wa, cały czas klincz. Masakra. Nie no strasznie. To nie może tak być. Chłopak zapierniczał, a sędzia… Trzyma i klinczuje. Tak się nie wygrywa na mistrzowskim poziomie.

Na Twitterze dodał także – Sędzia na wszystko pozwalał, masakra. Już dawno powinno być ostrzeżenie za trzymanie. Kur*a.

Źródło: ringpolska.pl

Sprawdź!  Fury stresuje się przed hitową walką? Usyk ocenił sylwetkę "Króla Cyganów" (VIDEO)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.