Boks

Zbigniew Raubo wyleciał do Hiszpanii! Przygotowuje Andrzeja Wawrzyka do powrotu [VIDEO]

Po pięciu latach przerwy do treningów powrócił Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO). Pięściarz zapowiada głośny powrót do ringu, a pomóc mu mają w tym treningi po okiem trenera Zbigniewa Raubo w klubie KnockOut Boxing Gym w Warszawie. Aktualnie zawodnik razem ze swoim trenerem przebywają na obozie w Hiszpanii.

Ostatni raz Wawrzyk zawalczył w 2016 roku, kiedy to przez techniczny nokaut w szóstej rundzie pokonał Alberta Sosnowskiego zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski w wadze ciężkiej. Poprzednio rozprawiał się z takimi rywalami jak Marcin Rekowski, Mike Sheppard, czy Patryk Kowoll.

W 2013 roku Wawrzyk zawalczył z Aleksandrem Powietkinem o Mistrzostwo Świata federacji WBA wagi ciężkiej, jednak musiał uznać wyższość Rosjanina. Była to jedyna porażka w karierze Polaka.

Wawrzyk w rozmowie z bokser.org przyznał, że zamierza powrócić na ring olimpijski – Chcę w tym roku wystąpić na Mistrzostwach Polski Seniorów i spróbować swych sił w kwalifikacjach olimpijskich. Wszystko po to, by spełnić marzenia sprzed lat – zapowiedział.

Treningi ze Zbigniewem Raubo

Pięściarz jest zadowolony ze współpracy z trenerem Zbigniewem Raubo. Wawrzyk już kilka tygodni temu był w Hiszpanii na obozie treningowym. Po powrocie do Polski postanowił, że tym razem zabierze ze sobą swojego trenera i ponownie udał się do miasta Torrevieja, położonego na Costa Blanca w prowincji Alicante.

Sprawdź!  Artur Szpilka przed pojedynkiem z Różańskim: "Wyciągam wnioski i tym razem nie mówię wiele przed walką, chcę wszystko pokazać w ringu"

Zobacz zajawkę z treningów:

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.