UFC

Yan vs Sterling 2 znów przełożone?! „Najwyższy czas, abyśmy dali sobie po mordach!”

Bardzo możliwe, że pojedynek Aljamain Sterling vs Petr Yan po raz kolejny zostanie przełożony. Tym razem jednak to nie kontuzja się do tego przyczynia…

Aljamain Sterling zdobył pas dywizji koguciej z rąk Petra Yana przed dyskwalifikację na UFC 259 w styczniu 2021 roku. Amerykanin został pierwszym mistrzem federacji przez tę metodę. Od tamtej pory raz po raz próbowano zestawić fighterów w rewanżu.

Do gry jednak zawsze wchodziły kontuzje. Po raz ostatni wszystko było dopinane na ostatni guzik przy okazji UFC 267. Wówczas jednak to Sterling nie otrzymał zielonego światła od lekarzy. Wobec tego zobaczyliśmy starcie Yan vs. Sandhagen o tymczasowy tytuł mistrzowski. Rosjanin nie dał szans oponentowi.

Przed kilkoma dniami potwierdzono informacje o dwóch głównych walkach UFC 272. Jedną z nich miał był pojedynek wyłaniający mistrza kategorii koguciej. Miał, bo Aljamain Sterling w swoim podcaście poinformował o tym, że… federacja chce przenieść walkę.

Tak, mówią o przesunięciu pojedynku na na kwiecień. To nie moja wina, powiedzieli mi „Yan nie jest zaszczepiony, Yan nie jest zaszczepiony i dlatego nie może walczyć w marcu…”

Jeśli tak jest na serio to szanuję, naprawdę szanuję jego decyzję. Nie zmienia to faktu, że to bez sensu. Nabijam się z tego bo co, w kwietniu będzie zaszczepiony? Raczej nie, więc po co to wszystko?

Chcę po prostu wiedzieć kiedy walczymy. Najwyższy czas, abyśmy w końcu dali sobie po mordach. Mam więc nadzieję, że znajdziemy jakiś dogodny termin, połączymy pasy i dowiemy się kto jest prawdziwym Gościem.

AKTUALIZACJA: Ariel Helwani potwierdził przeniesienie pojedynku na UFC 273.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot wyjaśnia swój wpis na Twitterze: "Po prostu mnie naszło i mówię..."

Źródło: Twitter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *