UFC

Wielka walka niemal ogłoszona! Jorge Masvidal w końcu dostał to, czego chciał!

Finał wielkiej rywalizacji zaplanowany! Na UFC 272 dojdzie do z dawna wyczekiwanego pojedynku: Jorge Masvidal vs. Colby Covington!

O niedalekich finalizacji negocjacjach poinformował Brett Okamoto z ESPN MMA. Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, jednakże wszystko jest „bliskie zakończeniu”.

Zakładając szczęśliwe zakończenie starcie w kategorii półśredniej zostanie ogłoszone main eventem gali UFC 272, która odbędzie się 5 marca w T-Mobile Arenie w Las Vegas.

Dla obu fighterów będą to pierwsze występy od czasu porażek z Kamaru Usmanem o pas mistrzowski. „Chaos” przegrał jednogłośną decyzją sędziów na UFC 268 w rewanżu za starcie z 2019 roku.

„Gamebred” również dotarł do ostatniej syreny w pierwszej walce z Usmanem. Miał jednak niewiele czasu na przygotowanie i domagał się kolejnej szansy. Tę otrzymał na UFC 261, gdzie jednak padł po brutalnym KO w 2. odsłonie.

Karta UFC 272 posypała się bardzo szybko po ogłoszeniu głównych walk wieczoru. Najpierw Max Holloway wypadł z powodu odnowienia urazu, przez co anulowano trylogię z Alexandrem Volkanovskim o tytuł mistrza kategorii piórkowej. Następnie Aljamain Sterling poinformował o rozmowach na temat przeniesienia starcia łączącego pasy dywizji koguciej z Petrem Yanem. Niedługo później informacje potwierdził Ariel Helwani.

Sprawdź!  Nate Diaz i Conor McGregor o występie Dustina Poiriera na UFC 269: "Żenująca noc, koleś jest do du*y."

Jorge Masvidal i Colby Covington od dawna zabiegają o walkę. „Gamebred” musiał wycofać się ze starcia z Leonem Edwardsem na UFC 269, co sam „Chaos” sugerował na konferencji prasowej po porażce z Kamaru Usmanem.

Źródło: ESPN MMA

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.