(VIDEO) Ważenie i face-to-face przed walką Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka z Maximiliano Gomezem
Już dzisiaj w Nowym Sączu odbędzie się gala GIA Challenger’s Boxing Night 3, na której pomiędzy liny powróci Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Polak zmierzy się z rywalem z Argentyny.
Dla Polaka będzie to 65 pojedynek w karierze. „Diablo” ma na swoim koncie 59 zwycięstw, w tym 39 przez nokaut, 4 porażki i jeden remis. W tym roku będzie to jego druga walka. W lipcu powrócił po półtorarocznej przerwie i wygrał z Wadimem Nowopaszynem.
Włodarczyk ponownie chce odnieść większy sukces i zdobyć mistrzostwo Europy. Następnie zamierza powrócić na szczyt i kolejny raz sięgnąć po pas mistrz świata. W przeszłości zdobył tytuły takich federacji jak WBF, IBF, IBC oraz WBC.
– Wiem, że są pewne zawirowania z komisjami sankcjonującymi gale w Polsce, ale pierwszym celem jest mistrzostwo Europy. Chcę tego pasa bardzo i wierzę, że zawiśnie na moich biodrach – przyznał w rozmowie z portalem Super Express.
– A co dalej? Jak już będę miał pas mistrza Europy, to pewnie nadarzy się okazja do walki o pas mistrza świata. Kto jak kto, ale Andrzej Wasilewski jest mi w stanie załatwić jeszcze taki pojedynek – dodał.
Rywalem „Diablo” będzie Maximiliano Jorge Gomez z Argentyny. Pięściarz ma na swoim koncie 29 zwycięstw i 5 porażek. Aktualnie ma za sobą serię 11 wygranych z rzędu, jednak nie powinien stanowić dla Polaka większego wyzwania.
Źródło: YouTube
- Wojsław Rysiewski wskazał kolejnego rywala Bartosińskiego. Po KSW 119 dyskusja trwa w najlepsze
- Pudzian zaczepił Marconia. Natan odpowiada: Po co ciągle grasz w te gierki?
- XTB KSW 119: Patryk Kaczmarczyk wygrał w Radomiu! Mistrz wagi piórkowej poddał Brichtę
- XTB KSW 119: Wrzosek odklepał duszenie klatką piersiową. Vojcak bliżej rewanżu z De Friesem
- XTB KSW 119: Daniel Rutkowski zwyciężył z Tarchilą w Radomiu



