UFC

Wiemy, kiedy Błachowicz ma powrócić do oktagonu! Znamy nieoficjalną datę walki z Aleksandarem Rakiciem!

Ariel Helwani w ostatniej rozmowie z Janem Błachowiczem podał prawdopodobny termin pojedynku byłego mistrza z Aleksandarem Rakiciem.

„Cieszyński Książę” na gali UFC 267 zmierzył się z Gloverem Teixeirą. Niestety już w drugiej odsłonie został poddany przez Brazylijczyka i stracił mistrzowski tytuł w kategorii półciężkiej, który udało mu się wywalczyć w pojedynku z Dominickiem Reyesem, a następnie obronić w walce z Israelem Adesanyą.

Błachowicz szybko ogłosił, że nie powróci do oktagonu szybciej, niż w marcu. Krótko po walce dostał ofertę kolejnego pojedynku. Co ciekawe, zaledwie kilka godzin po porażce Polaka propozycję miał dostać Anthony Smith, jednak to nie on będzie rywalem byłego mistrza.

W kolejnym pojedynku Błachowicz ma zmierzyć się z Aleksandarem Rakiciem, który aktualnie zajmuje 3 miejsce w rankingu UFC kategorii półciężkiej.

Austriak serbskiego pochodzenia ma na swoim koncie 14 zwycięstw i 2 porażki. Przegrał zawodowy debiut, a następnie zaliczył serię 12 wygranych z rzędu, którą przerwał Volkan Oezdemir. Szwajcar zwyciężył z Rakiciem po niejednogłośnej decyzji sędziów. Aktualnie fighter ma za sobą serię dwóch wygranych po jednogłośnym werdykcie.

Jan Błachowicz niedawno gościł w programie Ariela Helwaniego „The MMA Hour”. Dziennikarz przyznał, że pojawiły się nieoficjalne doniesienia o terminie pojedynku. „Cieszyński Książę” ma zmierzyć się z Rakiciem na gali UFC Fight Night, która odbędzie się 26 marca.

Sprawdź!  (VIDEO) Najgorsza walka o pas w historii wciąż pamiętana! Mistrzyni UFC wybuczana na konferencji!

Jan Błachowicz oczywiście nie potwierdził ani nie zaprzeczył. Natomiast na pytanie, czy dostał ofertę walki z 29 latkiem, odpowiedział jedynie: „Być może”.

Nie ma wątpliwości, że to właśnie z Rakiciem Polak ma zmierzyć się w kolejnej walce. Natomiast ulec zmianie może data pojedynku. Wiemy jednak, że będzie to marzec lub kwiecień. Błachowicz zapowiadał, że w takim terminie planuje powrócić do oktagonu po utracie pasa.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.