UFC

Wiemy, kiedy Błachowicz ma powrócić do oktagonu! Znamy nieoficjalną datę walki z Aleksandarem Rakiciem!

Ariel Helwani w ostatniej rozmowie z Janem Błachowiczem podał prawdopodobny termin pojedynku byłego mistrza z Aleksandarem Rakiciem.

„Cieszyński Książę” na gali UFC 267 zmierzył się z Gloverem Teixeirą. Niestety już w drugiej odsłonie został poddany przez Brazylijczyka i stracił mistrzowski tytuł w kategorii półciężkiej, który udało mu się wywalczyć w pojedynku z Dominickiem Reyesem, a następnie obronić w walce z Israelem Adesanyą.

Błachowicz szybko ogłosił, że nie powróci do oktagonu szybciej, niż w marcu. Krótko po walce dostał ofertę kolejnego pojedynku. Co ciekawe, zaledwie kilka godzin po porażce Polaka propozycję miał dostać Anthony Smith, jednak to nie on będzie rywalem byłego mistrza.

W kolejnym pojedynku Błachowicz ma zmierzyć się z Aleksandarem Rakiciem, który aktualnie zajmuje 3 miejsce w rankingu UFC kategorii półciężkiej.

Austriak serbskiego pochodzenia ma na swoim koncie 14 zwycięstw i 2 porażki. Przegrał zawodowy debiut, a następnie zaliczył serię 12 wygranych z rzędu, którą przerwał Volkan Oezdemir. Szwajcar zwyciężył z Rakiciem po niejednogłośnej decyzji sędziów. Aktualnie fighter ma za sobą serię dwóch wygranych po jednogłośnym werdykcie.

Jan Błachowicz niedawno gościł w programie Ariela Helwaniego „The MMA Hour”. Dziennikarz przyznał, że pojawiły się nieoficjalne doniesienia o terminie pojedynku. „Cieszyński Książę” ma zmierzyć się z Rakiciem na gali UFC Fight Night, która odbędzie się 26 marca.

Sprawdź!  Kolejna walka Mateusza Gamrota na horyzoncie! Pojawiły się pierwsze informacje

Jan Błachowicz oczywiście nie potwierdził ani nie zaprzeczył. Natomiast na pytanie, czy dostał ofertę walki z 29 latkiem, odpowiedział jedynie: „Być może”.

Nie ma wątpliwości, że to właśnie z Rakiciem Polak ma zmierzyć się w kolejnej walce. Natomiast ulec zmianie może data pojedynku. Wiemy jednak, że będzie to marzec lub kwiecień. Błachowicz zapowiadał, że w takim terminie planuje powrócić do oktagonu po utracie pasa.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.