UFC

Wiele może się zmienić w ciągu roku! Spore roszady w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe

Miniony rok przyniósł niemałe zmiany w całym UFC. Zobaczyliśmy wiele walk mistrzowskich i zmiany posiadaczy tytułów. To też przełożyło się na roszady w rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

Mało kto mógł przewidzieć to, co stało się w przeciągu ostatnich 12. miesięcy w UFC. Niekwestionowanym liderem rankingów był Kamaru Usman, który w 2021 roku stoczył 3 walki, w których nie dał najmniejszych szans swoim oponentom. Oprócz niego w czołówce P4P (pound for pound) był też 2. innych fighterów z „Czarnego Lądu”: Israel Adesanya i Francis Ngannou.

Na 17 stycznia 2022, a więc kilka dni przed pierwszą galą, na której kameruński „Predator” obronił pas mistrzowski królewskiej kategorii wagowej, topowa piątkowa rankingu wyglądała następująco:

  1. Kamaru Usman – mistrz kategorii półśredniej
  2. Alexander Volkanovski – mistrz wagi piórkowej
  3. Israel Adesanya – mistrz dywizji średniej
  4. Francis Ngannou – mistrz wagi ciężkiej
  5. Charles Oliveira – mistrz kategorii lekkiej

Z tego zestawienia na początku 2023 roku pozostało 3. zawodników, przy czym jednak nie wszyscy byli tak aktywni, jak wcześniej. Wspominani Ngannou i Usman stoczyli po zaledwie jednym pojedynku. Kameruńczyk obronił mistrzowski tytuł i zdecydował się na operację kolana, przy okazji wciąż tocząc rozmowy na temat przedłużenia wygasającego kontraktu.

Sprawdź!  (VIDEO) Israel Adesanya gotowy na wielki rewanż! "Skończysz w Krainie Lodu jak Elsa."

„Nigeryjski Koszmar” tymczasem spotkał się w rewanżu z Leonem Edwardsem i po kłopotach w pierwszej odsłonie zaprezentował swój wysoki poziom dominując nad pochodzącym z Jamajki Anglikiem. „Rocky” jednak zgasił światło wysokim kopnięciem w ostatniej rundzie i został nowym mistrzem.

Tym samym Kamaru Usman zjechał aż na 4. lokatę. Ngannou utrzymał się w zestawieniu zawodników bez podziału na kategorie wagowe na 5. pozycji, a liderem został Alexander Volkanovski. Tuż za jego plecami pojawił się debiutant i nowy champion wagi lekkiej – Islam Makhachev. Rosjanin oraz Australijczyk spotkają się już niedługo w superfight’cie o koronę kategorii do 155 funtów.

Top 5 ranking P4P na dzień 1 stycznia 2023 roku prezentuje się następująco:

  1. Alexander Volkanovski – mistrz wagi piórkowej
  2. Islam Makhachev – mistrz kategorii lekkiej
  3. Leon Edwards – mistrz dywizji półśredniej.
  4. Kamaru Usman
  5. Francis Ngannou – mistrz wagi ciężkiej

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.