KSW

Weteran UFC o sile Roberto Soldicia! „Jego moc jest nadzwyczajna. Kiedy z nim trenuję, potrzebuję dwóch dni na regenerację”

Weteran UFC zabrał głos po gali KSW 65. Fighter jest przekonany, że kiedy Roberto Soldić trafi do najbardziej prestiżowej organizacji MMA, zszokuje cały świat.

Chorwat w ostatnim pojedynku zmierzył się z legendą KSW Mamedem Khalidovem. Już w drugiej rundzie ustrzelił go potężnym lewym. Mamed padł znokautowany na deski i potrzebował pomocy medyków. Weteran przez długi czas nie był w stanie podnieść się z maty.

Roberto Soldić zdobył tytuł kategorii średniej i został podwójnym mistrzem KSW. Wcześniej udało się to jedynie Mateuszowi Gamrotowi. Chrowat po raz kolejny udowodnił, że jest niewiarygodnie silny. To już jego 17 nokaut w 23 walkach.

Wiele mówi się o tym, że zawodnik nie ma sobie równych w KSW i powinien przejść do organizacji UFC. Teraz Gleison Tibau, który trenuje z Soldiciem zapasy i jiu-jitsu, zabrał głos w sprawie przyszłości Chorwata.

Weteran UFC w rozmowie z portalem Sherdog przyznał, że Roberto dysponuje wyjątkową siłą. Podobną widział jedynie u Khabiba, jednak w jego przypadku przejawiała się ona w zapasach i w parterze. Natomiast Soldić ma potężne uderzenie.

Jego siła nie jest normalna. Jedyny zawodnik, jakiego znam z podobną siłą, to Khabib, ale to była siła obaleń i w grapplingu. Soldić ma podobną siłę, ale uderzeń. Trenowałem z Covingtonem, Lawlerem i wieloma innymi topowymi zawodnikami UFC, ale nigdy wcześniej nie widziałem takiego czegoś. Za każdym razem jak z nim trenuję, potrzebuję dwóch dni na regenerację – przyznał.

Sprawdź!  (VIDEO) Gratulacje dla Gamrota od samego mistrza! Khabib Nurmagomedov spotkał się z "Gamerem" po walce!

Gleison Tibau zdradził również, że Soldiciowi została w kontrakcie ostatnia walka. Fighter będzie negocjował lepsze warunki i polska organizacja będzie musiała zaoferować naprawdę sporo, aby zatrzymać europejską gwiazdę MMA.

Soldić ma jeszcze jedną walkę w KSW. Jeśli KSW nie złoży mu świetnej oferty przedłużenia kontraktu, musi iść do UFC – powiedział Tibau, który również przyznał, że Roberto przez ostatnie dwa lata zrobił ogromny progres jeśli chodzi o parter i zapasy.

Powiedziałem mu, że ludzie w Stanach nie widzą KSW. Kiedy przejdziesz do UFC, zaszokujesz świat. Każdy człowiek, który wymieni z nim ciosy, upadnie. Jego moc jest nadzwyczajna – dodał.

Źródło: Sherdog.com

Sprawdź!  Juras przed walką z Pudzianowskim: "Czy będę gotowy w 100 procentach? Oczywiście, że nie. Daleko mi do życiowej formy"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.