UFC

Weteran UFC na celowniku Mateusza Gamrota

W miniony weekend odbyło się UFC Vegas 31. Na tej gali powrócił Mateusz Gamrot, który odniósł drugie zwycięstwo pod szyldem UFC wygrywając przez poddanie z Jeremym Stephensem. W wywiadzie dla polsatsport.pl Polak zdradził, z kim chciałby się zmierzyć  oktagonie Ultimate Fighting Champioship.

Mateusz Gamrot jest jednym z najlepszych polskich zawodników mieszanych sztuk walki. W swojej bogatej karierze mierzył się z wieloma świetnymi zawodnikami. Jest on byłym mistrzem federacji KSW w wadze lekkiej i piórkowej.

W debiucie dla amerykańskiej organizacji na UFC on ESPN+ 38 został wypunktowany przez Gurama Kutateladze. W ostatnim boju na UFC on ABC 2 znokautował Scotta Holtzmana zgarniając bonus za nokaut wieczoru w wysokości 50 tysięcy dolarów. ”Gamer” zajmuje pierwszą pozycję w wadze lekkiej w naszym rankingu polskich zawodników MMA. Z pełną wersją możecie zapoznać się TUTAJ.

Mateusz Gamrot chce walki z Tonym Fergusonem

Polak przyznał, że jego marzeniem jest walka z weteranem UFC Tonym Fergusonem oraz dodał, że stylistycznie pojedynek z Amerykaninem mógłby być bardzo interesujący.

Tony Ferguson jest jednym z najbardziej widowiskowo walczących zawodników w historii UFC. Jego batalie od lat zachwycają fanów mieszanych sztuk walki na całym świecie. Jest on byłym tymczasowym mistrzem UFC w wadze lekkiej. Jednak obecnie posiada on fatalną serię trzech porażek. W ostatnim boju na UFC 256 został pokonany przez Beneila Dariusha.

Sprawdź!  Gorąco na ceremonii ważenia: "Dustin zrozumie, że jeśli nie szanujesz ludzkiej życzliwości i traktujesz ją jako słabość, musisz zapłacić"

„TOP 15 w kategorii lekkiej każde nazwisko jest grube i mocne poziomem sportowym, ale i medialnym. Kto by to nie był, to naprawdę będzie fajna walka. Dla mnie wymarzonym rywalem byłby Tony Ferguson, ponieważ stylistycznie jest bardzo dobry i również jest głośnym nazwiskiem. Myślę, że jakbym na niego trafił, to chyba byłbym najbardziej szczęśliwy, ale każde inne zestawienie też będzie świetne. .” – powiedział Mateusz Gamrot w wywiadzie dla polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *