Boks

Walka o mistrzostwo świata w Polsce! Różański przed własną publicznością zmierzy się o tytuł WBC

Promotor Andrzej Wasilewski potwierdził, że wyczekiwany pojedynek o mistrzowski pas WBC w kategorii Bridger odbędzie się na gali w Polsce.

W końcu ostatecznie wyjaśnił się temat walki Łukasza Różańskiego, z którym było sporo zamieszania. Najpierw miał zmierzyć o tytuł z Oscarem Rivasem, jednak gala została odwołana, po czym kilka miesięcy później sam rywal wycofał się z walki z powodu poważnej kontuzji.

Różański zawalczy o pas w Polsce!

Miejsce Kolumbijczyka zastąpił Alen Babić, który będzie rywalem Polaka. Obaj zawodnicy są niepokonani i niemal wszystkie pojedynki kończyli przed czasem. Chorwat nokautował 10 razy w 11 starciach, natomiast Różański robił to 13 razy w 14 pojedynkach.

Jak przekazał promotor Andrzej Wasilewski, reprezentant Polski będzie miał przewagę pod tym względem, że zawalczy przed swoimi kibicami. Grupa Knockout Boxing Night z kwotą 425 tysięcy dolarów wygrała bowiem przetarg na zorganizowanie pojedynku.

Walka odbędzie się w Rzeszowie, rodzinnym mieście Różańskiego, a wstępny termin to 18 marca. Pretendent do tytułu mistrza świata powróci więc do miejsca, w którym w ostatnim starciu ciężko znokautował Artura Szpilkę.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Kamila Wybrańczyk zabrała głos po przegranej Artura Szpilki: "Taki jest sport, po prostu ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Jesteśmy zdrowi, Artur jest..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.