Boks

Walka o mistrzostwo świata w Polsce! Różański przed własną publicznością zmierzy się o tytuł WBC

Promotor Andrzej Wasilewski potwierdził, że wyczekiwany pojedynek o mistrzowski pas WBC w kategorii Bridger odbędzie się na gali w Polsce.

W końcu ostatecznie wyjaśnił się temat walki Łukasza Różańskiego, z którym było sporo zamieszania. Najpierw miał zmierzyć o tytuł z Oscarem Rivasem, jednak gala została odwołana, po czym kilka miesięcy później sam rywal wycofał się z walki z powodu poważnej kontuzji.

Różański zawalczy o pas w Polsce!

Miejsce Kolumbijczyka zastąpił Alen Babić, który będzie rywalem Polaka. Obaj zawodnicy są niepokonani i niemal wszystkie pojedynki kończyli przed czasem. Chorwat nokautował 10 razy w 11 starciach, natomiast Różański robił to 13 razy w 14 pojedynkach.

Jak przekazał promotor Andrzej Wasilewski, reprezentant Polski będzie miał przewagę pod tym względem, że zawalczy przed swoimi kibicami. Grupa Knockout Boxing Night z kwotą 425 tysięcy dolarów wygrała bowiem przetarg na zorganizowanie pojedynku.

Walka odbędzie się w Rzeszowie, rodzinnym mieście Różańskiego, a wstępny termin to 18 marca. Pretendent do tytułu mistrza świata powróci więc do miejsca, w którym w ostatnim starciu ciężko znokautował Artura Szpilkę.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Maciej Miszkiń zabrał głos po przegranej Artura Szpilki: "Ta wymiana w ogóle nie miała sensu, bo Łukasz trzymał brodę nisko, Artur nie"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.