UFC

(VIDEO) Ciężkie chwile w 3. rundzie nie złamały Dereka Brunsona! Amerykanin wygrywa przez duszenie zza pleców!

Walka wieczoru! Pojedynek w dywizji średniej, który Gorilla załatwił sobie w bezpośredni sposób. Czy warto było starać się…?

Runda 1:

Till od razu zajmuje agresywną pozycję i próbuje trafić Brunsona, choć ten drugi również odpowiada swoimi ciosami. Gorilla trafia prostymi i sierpowymi, ale Amerykanin wykonuje sprowadzenie! Derek zajmuje pozycję boczną i powoli obija Anglika. Fighter z Liverpoolu próbuje odwrócić szalę, ale to przeciwnik przechodzi do półgardy i spuszcza mocne ciosy na głowę Darrena. Brunson dobrze kontroluje pojedynek w tej płaszczyźnie i całkowicie wyłączył przeciwnika. Trzyma dominującą pozycję i spuszcza kolejne to młotki to łokcie na głowę Anglika. Coraz mocniejsze ciosy lecą na głowę Tilla, bo Brunson dobrze utrzymuje swoją pozycję. W końcu Gorilla wyczekuje odpowiedni moment i podnosi walkę do stójki. Widać jednak po jego twarzy, że mocno oberwał w parterze. Amerykanin straszy wysokim kopnięciem, ale „doodycha” tę odsłonę do końca. To Darren Till musi się postarać po przerwie.

Runda 2:

Anglik próbuje zacząć efektywnie, ale musi chronić prawą część twarzy przed rywalem. Brunson rusza po sprowadzenie, ale przeciwnik dobrze blokuje. Fighterzy zamykają się w klinczu na klatce, Gorilla go zrywa, po czym musi uniknąć kolejnej próby obalenia. Kolejny klincz na siatce, a przy jego zerwaniu Till wyprowadza mocny łokieć! Ruszył po obalenie Amerykanin, oberwał przy tym kolanem, ale mimo wszystko sprowadził Anglika na matę! Półgarda Brunsona, mocno przytrzymuje go Darren Till, ale to zawodnik z góry jest aktywniejszy. Derek dobrze pracuje tak jak może, bo Gorilla przytrzymuje go tylko i wyłącznie chcąc wymusić na sędzim podniesienie walki do stójki. Brunson rozpoczął próbę duszenia trójkątnego rękoma… Ale za dużo miejsca miał fighter z Liverpoolu. Po chwili Till oddał plecy, ale wytrzymał naparcie przeciwnika. Po chwili mamy syrenę kończącą, a w rundach ewidentnie wynik wynosi 2:0.

Sprawdź!  "Rywalizacja z najlepszymi jest czymś, co sprawia mi olbrzymią radość" - Weili Zhang zapowiada rewanżowe starcie z Rose Namajunas

Runda 3:

Anglik traci widoczność na prawym oku, mocno widoczna jest opuchlizna. Dlatego też chyba ostro rusza Till, choć nie wszystkie jego ciosy docierają do głowy Brunsona. Ruszył z low kickami Till, Brunson póki co jeszcze nie sprowadzał w tej odsłonie. Gorilla stara się kombinować, trafia sierpowymi, a rywal idzie po obalenie… Co też się udaje! Amerykanin zajmuje pozycję z góry, po chwili przejmuje plecy…. I PODDAJE DUSZENIEM ZZA PLECÓW! Uratował się Derek Brunson po ciężkich chwilach zaserwowanych przez Darrena Tilla!

Oficjalny werdykt: Derek Brunson wygrywa przez poddanie w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły