UFC

(VIDEO) Zaskakująca porażka faworyta! Fugitt kończy Kinoshitę już w 1. rundzie!

Galę UFC Vegas 68 otworzyło starcie w kategorii półśredniej. Debiutujący Yusaku Kinoshita zmierzył się z Adamem Fugittem, dla którego była to druga walka w największej federacji MMA na świecie.

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 68 na żywo!

Yusaku Kinoshita wyrobił sobie nazwisko w świecie MMA mierząc się w organizacji Pancrase. Łącznie w karierze stoczył 7 walk, z czego przegrał tylko jedną po własnym błędzie. W 2021 roku na gali Rizin FF został zdyskwalifikowany za nieprzepisowe chwytanie siatki. Japończyk odbił się po tym KO latającym kolanem i wreszcie otrzymał zaproszenie na Dana White’s Contender Series. Kinoshita był jednym z tych fighterów, obok Mateusza Rębeckiego, którzy otrzymali kontrakty od UFC.

Rywalem debiutanta był Adam Fugitt. Amerykanin świetnie radził sobie w mniejszych federacjach, jak X-1, PureCombat, czy Prime Fighting – w każdej z nich dzierżył pasy mistrzowskie kategorii półśredniej. 34-letni fighter w 11. walkach zaliczył 3 porażki i był dwukrotnie nokautowany. Fugitt w porównaniu do swojego przeciwnika z UFC Vegas 68, Yusaku Kinoshity, pojawił się już raz w oktagonie. W lipcu ubiegłego roku na UFC 277 przegrał przez TKO w 3. rundzie z Michaelem Moralesem.

Sprawdź!  UFC 275 - kiedy, gdzie i jak oglądać? Transmisja na żywo UFC 275. Stream live, karta walk UFC 275.

-> Odbierz BONUS i oglądaj na żywo!

Kinoshita vs. Fugitt – RELACJA

RUNDA 1

Fugitt zacząć spokojnym kopnięciem, Kinoshita odpowiada high kickiem i niecelną kombinacją bokserską. Amerykanin ruszył z kolejnymi kopnięciami, Japończyk rozpuszcza ręce. Bronił się Adam, kontruje celnym prawym. Świetny middle kick Yusaku, ale Figutt ratuje się złapaniem za nogę. Klincz na siatce, mocny łokieć Amerykanina, który stara się zapaśniczo ściągnąć Kinoshitę na matę. Ucieka Japończyk, stara się obijać Figuitta, ale ten kontruje prostym! Bardzo mocne uderzenie, Kinoshita leci do tyłu i znów musi się bronić przed grapplingiem Adama. Zachodzi on powoli za plecy, Japończyk obrywa uderzeniami łokciami i zalicza kolejną porażkę w karierze!

Oficjalny wynik: Adam Fugitt wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.