UFC

(VIDEO) Zapowiedź walki Błachowicz vs Teixeira: „Poczuje to, co wszyscy inni! Legendarną polską siłę”

Na oficjalnym kanale UFC pojawiła się oficjalna zapowiedź zbliżającej się gali, na której swój pojedynek stoczy Jan Błachowicz. Cieszyński Książę w main evencie zmierzy się z weteranem Gloverem Teixeirą.

Jan Błachowicz tworzy historię i po raz trzeci w karierze stoczy pojedynek, którego stawką jest mistrzowski pas największej organizacji MMA na świecie. Cieszyński Książę swój tytuł zdobył na gali UFC 253 po znokautowaniu Dominicka Reyesa w drugiej rundzie.

Do pierwszej obrony przystąpił na UFC 259 i zmierzył się z niepokonanym Israelem Adesanyą. Polak podobnie jak poprzednio był dużym underdogiem, jednak na przestrzeni 5 rund udowodnił, że jest prawdziwym mistrzem i odniósł pewne zwycięstwo.

Cieszyński Książę nie tylko jako pierwszy pokonał Israela Adesanyę, ale także pokrzyżował wielkie plany szefa UFC, który zamierzał doprowadzić do głośnego pojedynku Nigeryjczyka z Jonem Jonesem.

Kolejny pojedynek może być prawdopodobnie znacznie trudniejszym starciem niż dwie poprzednie walki mistrzowskie. Tym razem Błachowicz zawalczy z weteranem, dla którego jest to zapewne ostatnia szansa na zdobycie tytułu.

Glover Teixeira ma za sobą serię 5 zwycięstw. Jest wyjątkowo zmotywowany, a jego mocna broń to umiejętności parterowe i wytrzymałość. Brazylijczyk mimo poważnego kryzysu w starciu potrafi powrócić po ciężkich ciosach i odwrócić losy pojedynku.

Sprawdź!  Sugar O'Malley mocno o Seanie Shelbym: "Zachował się jak je*any młotek, wściekł się"

Aby być odpowiednio przygotowanym na starcie z weteranem, Cieszyński Książę trenował z jednym z najlepszych grapplerów w Polsce Gerardem Łabińskim i prawdziwą legendą BJJ Braulio Estimą.

Mistrz UFC Jan Błachowicz jest pewny siebie przed nadchodzącym starciem i zapowiedział, że Teixeira poczuje to, co poprzedni rywale, czyli „legendarną polską siłę”.

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy łącznie walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Daniel Cormier: "Nie widzieliśmy jeszcze nikogo takiego, jak Ciryl Gane."

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *