Boks

Wasilewski z uznaniem o Usyku! „Wrócił bronić kraju! To zaszczyt, że gościłem go nie tylko na polskim ringu, ale nawet w domu”

Promotor Andrzej Wasilewski skomentował postawę aktualnego mistrza świata Ołeksandra Usyka, który w trakcie wojny wrócił do swojej ojczyzny.

Zaatakowana 24 lutego Ukraina kolejny dzień broni się przed rosyjskimi wojskami. Początkowo na rozkaz Władimira Putina armia zniszczyła wiele obiektów nie tylko wojskowych, ale także lotniska i dzielnice mieszkalne. Następnie doszło do bombardowania Kijowa. Rosyjscy żołnierze zaczęli atakować również cywilów i szpitale.

Rosjanom nie udało się zdobyć stolicy, jednak walka wciąż trwa. W Kijowie aktualnie znajduje się głowa państwa Wołodymyr Zełenski oraz bracia Kliczko którzy są gotowi chwycić za broń. Na Ukrainie jest również aktualny mistrz świata WBO, IBF, WBA i IBO w wadze ciężkiej Ołeksandr Usyk.

Pięściarz przebywał w Wielkiej Brytanii, jednak kiedy wybuchła wojna, wrócił do swojej ojczyzny, a na social mediach przekazał – Droga Ukraino i drodzy Ukraińcy. W wiadomościach mówią, że uciekłem, ale to nie jest tak. Wyjechałem w związku z pracą. Wróciłem, jestem w domu. Musimy się zjednoczyć. Nastąpiły bardzo ciężkie czasy, bardzo martwię się o swój kraj, o ludzi. Koledzy, musimy zatrzymać tę wojnę! Musimy zrobić to wszyscy razem!

Postawę zarówno braci Kliczko, jaki i Usyka skomentował promotor Andrzej Wasilewski, który na swoim Twitterze napisał:

Sprawdź!  Pięściarz oskarżony o brutalne morderstwo swojej kochanki! Doszło do makabrycznej zbrodni. [WIDEO]

– Nigdy bym nie uwierzył w światową dwuletnią pandemię, nigdy bym nie uwierzył, że obok nas, za mojego życia, wybuchnie prawdziwa wojna, o jakich wcześniej czytałem lub oglądałem filmy. Nie uwierzyłbym jeszcze niedawno. Świat się teraz tak szybko i tak strasznie niestety zmienia.

– Bracia Kliczko są nie tylko wielcy wzrostem, są nie tylko wielkimi sportowcami, ale bohaterami i prawdziwymi patriotami !

– Aktualny zawodowy Mistrz Świata w królewskiej wadze ciężkiej Alexander Usyk, jeszcze dwa dni temu był w Londynie, wczoraj wrócił na Ukrainę bronić swojego kraju! To zaszczyt dla mnie, że znam Sasze i gościłem go nie tylko na polskim ringu, ale nawet w domu, na kolacji.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  To może być ostatnia walka Anthony'ego Joshuy! "Wątpię, by..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.