K-1

22-letni mistrz Ukrainy zginął w wyniku bombardowania! Ciało zawodnika znaleziono dopiero po kilku dniach

Niestety w wyniku wojny na Ukrainie zginął kolejny młody sportowiec. Tym razem był to utalentowany zawodnik sztuk walki, który dopiero zaczynał swoją karierę.

Ukraina ma za sobą kolejny krwawy dzień walk z rosyjskim okupantem. Armia działająca na rozkaz Władimira Putina jest bezwzględna i po zniszczeniu najważniejszych obiektów militarnych zaczęła zabijać cywilów i bombardować budynki mieszkalne, a nawet szpitale.

Na Ukrainie przebywają słynni sportowcy jak np. bracia Kliczko, Wasyl Łomaczenko oraz aktualny mistrz świata w wadze ciężkiej Ołeksandr Usyk. Dwaj ostatnio dołączyli do batalionu obrony terytorialnej. Swojej ojczyzny broni jednak znacznie więcej sportowców.

Wielu młodych ludzi chwyciło za broń i ruszyło walczyć z Rosją. Niestety media obiegła informacja o śmierci kilku z nich. Między innymi w wyniku wojny zginęło dwóch piłkarzy, w tym 25-letni Dima Martynenko, 21-letni Witalij Sapyło, 20-letni biathlonista Jewgen Małyszew czy też wraz z całą rodziną śmierć poniósł 16-letni mistrz kraju w Sambo Artem Priymenko.

Teraz media przekazały, że kolejną ofiarą Rosjan jest młody kickboxer. 22-letni Jewhen Zwonok był mistrzem Ukrainy, a w ubiegłym roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata. Zawodnik zginął podczas bombardowania szkoły w Czernihowie.

Sprawdź!  Zdenerwowany Kliczko z mocnym apelem do Rosjan! "Zaufaliście propagandzie! Nie ma dziś dobrych i złych Rosjan. Każdy tutaj nazywa was..."

Jego ciało zostało znalezione dopiero kilka dni po śmierci. Trener 22-latka przyznał, że był on bardzo utalentowany i właśnie przygotowywał się do mistrzostw Ukrainy oraz zawodów międzynarodowych.

Kiedy wybuchła wojna Zwonok od razu zdecydował się stanąć w obronie kraju i wstąpił do obrony terytorialnej. Ukraińskie media zacytowały słowa jego przyjaciela Jaroslawa Jurczenko:

– Kiedy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, zadzwonił do mnie i zapytał, czy może się przydać i jak może pomóc. Nie chciał trzymać się z daleka od wszystkiego, co działo się w kraju. Nikt nie spodziewał się, że chwyci za broń. Był bardzo spokojnym, cichym i dobrym facetem oraz utalentowanym sportowcem. Ponieważ dopiero co wstąpił do obrony terytorialnej, nie został nawet jeszcze przydzielony na konkretne stanowisko, czekał na przydział.

Źródło: Facebook/Interia

Sprawdź!  (VIDEO) Witalij Kliczko apeluje ze stolicy Ukrainy! "Sytuacja jest skomplikowana. Wygramy, choć będzie to trudne!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.