K-1

22-letni mistrz Ukrainy zginął w wyniku bombardowania! Ciało zawodnika znaleziono dopiero po kilku dniach

Niestety w wyniku wojny na Ukrainie zginął kolejny młody sportowiec. Tym razem był to utalentowany zawodnik sztuk walki, który dopiero zaczynał swoją karierę.

Ukraina ma za sobą kolejny krwawy dzień walk z rosyjskim okupantem. Armia działająca na rozkaz Władimira Putina jest bezwzględna i po zniszczeniu najważniejszych obiektów militarnych zaczęła zabijać cywilów i bombardować budynki mieszkalne, a nawet szpitale.

Na Ukrainie przebywają słynni sportowcy jak np. bracia Kliczko, Wasyl Łomaczenko oraz aktualny mistrz świata w wadze ciężkiej Ołeksandr Usyk. Dwaj ostatnio dołączyli do batalionu obrony terytorialnej. Swojej ojczyzny broni jednak znacznie więcej sportowców.

Wielu młodych ludzi chwyciło za broń i ruszyło walczyć z Rosją. Niestety media obiegła informacja o śmierci kilku z nich. Między innymi w wyniku wojny zginęło dwóch piłkarzy, w tym 25-letni Dima Martynenko, 21-letni Witalij Sapyło, 20-letni biathlonista Jewgen Małyszew czy też wraz z całą rodziną śmierć poniósł 16-letni mistrz kraju w Sambo Artem Priymenko.

Teraz media przekazały, że kolejną ofiarą Rosjan jest młody kickboxer. 22-letni Jewhen Zwonok był mistrzem Ukrainy, a w ubiegłym roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata. Zawodnik zginął podczas bombardowania szkoły w Czernihowie.

Sprawdź!  Koszmarne złamanie na gali Krwawy Sport 3! Adam Wiśniewski podzielił los Chrisa Weidmana [WIDEO]

Jego ciało zostało znalezione dopiero kilka dni po śmierci. Trener 22-latka przyznał, że był on bardzo utalentowany i właśnie przygotowywał się do mistrzostw Ukrainy oraz zawodów międzynarodowych.

Kiedy wybuchła wojna Zwonok od razu zdecydował się stanąć w obronie kraju i wstąpił do obrony terytorialnej. Ukraińskie media zacytowały słowa jego przyjaciela Jaroslawa Jurczenko:

– Kiedy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, zadzwonił do mnie i zapytał, czy może się przydać i jak może pomóc. Nie chciał trzymać się z daleka od wszystkiego, co działo się w kraju. Nikt nie spodziewał się, że chwyci za broń. Był bardzo spokojnym, cichym i dobrym facetem oraz utalentowanym sportowcem. Ponieważ dopiero co wstąpił do obrony terytorialnej, nie został nawet jeszcze przydzielony na konkretne stanowisko, czekał na przydział.

Źródło: Facebook/Interia

Sprawdź!  12 kategorii wagowych podczas Mistrzostw Polski K-1!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.