KSW

(VIDEO) Wielka sensacja! Samociuk rozbity w pierwszej rundzie na KSW 76!

Tuż przed galą KSW 76 doszło do zmiany w otwierającym wydarzenie pojedynku w królewskiej kategorii wagowej. Filip Bradarcić musiał wycofać się z walki z Markiem Samociukiem (4-2, 2 KO) z powodu kontuzji. Miejsce Chorwata zajął niepokonany Kamil Gawryjołek (2-0, 2 KO).

Marek Samociuk ma za sobą trzy pojedynki w okrągłej klatce. Dwa razy pokonał przed czasem Izu Ugnoha, a raz nie dał rady byłemu pretendentowi do tytułu, Michałowi Kicie. Wchodząc do KSW reprezentant klubu Dziki Wschód miał na swoim koncie trzy zawodowe pojedynki, zwycięstwo w turnieju walk na gołe pięści i tytuł mistrza Polski w amatorskim MMA. Ostatni raz Marek bił się w maju tego roku na gali KSW 70.

Kamil Gawryjołek swoją przygodę ze sportami walki rozpoczynał od brazylijskiego jiu-jitsu i jak sam mówi, świetnie czuje się walcząc w parterze. W dwóch stoczonych do tej pory zawodowych bojach pokazał się jednak z innej strony i już w pierwszej rundzie posłał rywali na deski. Przed wejściem na zawodową drogę Kamil rywalizował też amatorsko. Zdobył między innymi tytuł mistrza Polski i Europy Amatorskiej Ligi MMA. Bił się również na gali Babilon MMA i Madness Cage Fighting, a w roku 2020 wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu.

RELACJA

Runda 1

Sprawdź!  Akop Szostak o walce z Radosławem Słodkiewiczem: "To nie są takie walki, jakie chciałbym robić. To nie był zawodnik z krwi i kości, czysto MMA"

Zawodnicy zaczęli od low kicków, Samociuk mocniej kopał i szybko docisnął rywala do siatki. Dobre stompy w wykonaniu Marka Samociuka, poszło jeszcze kolano przy rozerwaniu. Kamil Gawryjołek kontynuował niskie kopnięcia, Samociuk z łatwością przewrócił go podcięciem. “Mały” blokował przejścia rywala, ale Marek wykorzystał przewagę masy ciała i pracował z góry. Wrócił na nogi Gawryjołek, zajął mu plecy oponent, ale zrzucił go z siebie i sam zajął pełen dosiad! Mocne łokcie poszły na głowę Marka Samociuka! Potężne bomby spadają na jego głowę i ratuje się odwróceniem, tyle że Gawryjołek ciasno go trzyma! “Mały” kontynuuje obijanie głowy, aż sędzia przerywa!

Oficjalny wynik: Kamil Gawryjołek wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.