Boks

(VIDEO) Ważenie i face-to-face przed walką Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka z Maximiliano Gomezem

Już dzisiaj w Nowym Sączu odbędzie się gala GIA Challenger’s Boxing Night 3, na której pomiędzy liny powróci Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Polak zmierzy się z rywalem z Argentyny.

Dla Polaka będzie to 65 pojedynek w karierze. „Diablo” ma na swoim koncie 59 zwycięstw, w tym 39 przez nokaut, 4 porażki i jeden remis. W tym roku będzie to jego druga walka. W lipcu powrócił po półtorarocznej przerwie i wygrał z Wadimem Nowopaszynem.

Włodarczyk ponownie chce odnieść większy sukces i zdobyć mistrzostwo Europy. Następnie zamierza powrócić na szczyt i kolejny raz sięgnąć po pas mistrz świata. W przeszłości zdobył tytuły takich federacji jak WBF, IBF, IBC oraz WBC.

Wiem, że są pewne zawirowania z komisjami sankcjonującymi gale w Polsce, ale pierwszym celem jest mistrzostwo Europy. Chcę tego pasa bardzo i wierzę, że zawiśnie na moich biodrach – przyznał w rozmowie z portalem Super Express.

A co dalej? Jak już będę miał pas mistrza Europy, to pewnie nadarzy się okazja do walki o pas mistrza świata. Kto jak kto, ale Andrzej Wasilewski jest mi w stanie załatwić jeszcze taki pojedynek – dodał.

Sprawdź!  (VIDEO) Tyson Fury znokautował Deontaya Wildera! W ringu totalna demolka!

Rywalem „Diablo” będzie Maximiliano Jorge Gomez z Argentyny. Pięściarz ma na swoim koncie 29 zwycięstw i 5 porażek. Aktualnie ma za sobą serię 11 wygranych z rzędu, jednak nie powinien stanowić dla Polaka większego wyzwania.

Źródło: YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *