Boks

(VIDEO) Ważenie i face-to-face przed walką Holyfielda z Belfortem! W ringu zobaczymy też Andersona Silvę i Tito Ortiza!

Już dziś odbędzie się walka 59-letniego Evandera Holyfielda (44-10-2) z byłym mistrzem UFC – Vitorem Belfortem (1-0). Pierwotnie rywalem Belforta miał być Oscar De La Hoya, jednak na kilka dni przed wydarzeniem musiał zrezygnować z walki z powodu choroby. W zastępstwo wszedł natomiast legendarny Evander Holyfield. Wczoraj odbyło się oficjalne ważenie i face-to-face.

Gala organizowana jest przez Triller Fight Club, czyli tą samą grupę, która odpowiedzialna była za pojedynek Mike’a Tysona z Roy Jones Jr. Po tym jak starcie odbierane jest w mediach i jakie zbiera zasięgi możemy być pewni, że sprzedaż PPV będzie na o wiele mniejszym poziomie niż walka Tysona z Jonesem. Po informacji, że Oscar De La Hoya wypadł z walki i ogłoszono nowego rywala Komisja Sportowa Stanu Kalifornia nie wydała zgody na ten pojedynek. Organizacja musiała przenieść wydarzenie na Florydę.

Oprócz walki wieczoru czeka na nas również kilka innych mocnych starć. Po ponad 3 letniej przerwie do ringu powraca David Haye! Jego rywalem będzie Joe Fournier i jest to co-main event dzisiejszej gali. Kibice czekają też na powrót legendy MMA – Andersona Silvy! Popularny „Pająk” zmierzy się z Tito Ortizem.

Sprawdź!  Uriah Hall po przegranym starciu z Seanem Stricklandem: "Boli mnie ta porażka, ale wrócę"

Anderson Silva jest jednym z najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki. W swojej bogatej karierze stoczył wiele wspaniałych pojedynków. Jest on byłym mistrzem Ultimate Fighting Championship w wadze średniej. Przez lata był prawdziwym dominatorem w tej dywizji. Obecnie w MMA posiada fatalną serię trzech porażek. Po ostatniej porażce z Uriahem Hallem na UFC on ESPN+ 39 rozstał się z UFC. W czerwcu tego roku w walce bokserskiej pokonał Julio Ceasara Chaveza Jr.

Tito Ortiz jest członkiem galerii sław Ultimate Fighting Championship. Jest on byłym mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Przez ostatnie lata był związany z organizacją Bellator. Na Golden Boy MMA znokautował innego weterana Chucka Liddella. W swoim ostatnim boju na Combate 51 poddał Alberto Rodrigueza.

Wyniki ważenia Triller Fight Club: Evander Holyfield vs Vitor Belfort

Evander Holyfield (102,2 kg) vs Vitor Belfort (93,5 kg)
Anderson Silva (87,35 kg) vs Tito Ortiz (90,7 kg)
David Haye (96 kg) vs Joe Fournier (88,7 kg)

Łącznie na dzisiejszym wydarzeniu odbędzie się 6 walk w formule bokserskiej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *