UFC

(VIDEO) Tim Elliot pokazał się z dobrej strony, ale to Matheus Nicolau był lepszy! Jednogłośna wygrana Brazylijczyka po znakomitej walce!

Kolejne starcie, jak prawie każde w dywizji muszej, zwiastuje dużo szybkiej akcji! Na UFC Vegas 39 mamy nadzieję obejrzeć wiele spektakularnych akcji w pojedynku Matheus Nicolau vs. Tim Elliot!

Brazylijczyk nie ma tak dużego doświadczenia, co amerykański przeciwnik, jednak znajduje się w zdecydowanie lepszym punkcie w karierze. Nicolau znajduje się na serii trzech kolejnych wygranych, choć tylko jedną z nich – z marca z tego roku, niejednogłośna decyzja przeciwko Manelowi Kape – odniósł w UFC. Wcześniej występował w największej federacji MMA w latach 2015-2018 i zdołał nawet zwyciężyć 3 z 4 pojedynków pokonując między innymi Louisa Smolkę, czy Johna Moragę. Ostatnią porażkę odniósł na UFC on Fox 30 przez KO z Dustinem Ortizem.

34-letni Tim Elliot swego czasu miał podobną sytuację, co Matheus Nicolau. Fighter walczył dla największej federacji MMA w latach 2012-2015, jednak nie miał za dużo szczęścia, zaliczając serię 2 wygranych i 4 porażek. Po trzech zwycięstwach z rzędu odniesionych dla Titan FC, Elliot ponownie został zakontraktowany przez UFC w 2016 roku i… jego obecny rekord wynosi 4-5. Obecnie znajduje się na fali wznoszącej po dwóch kolejnych wygranych odniesionych nad Ryanem Benoit oraz Jordanie Espinosie.

Przebieg walki

Runda 1

Nicolau od razu ruszył z mocnym low kickiem! Elliot stara się szybko zaatakować Brazylijczyka ze środka oktagonu. Ten jednak spokojnie i dobrze odpowiada ciosami na korpus. Amerykanin mocno ruszył na rywala, aż ten upadł! Powstał jednak i musi uważać na wybuchowy styl weterana. Dobrze trafia prawym okrężnym. Elliot odsuwa oponenta kopnięciami na korpus i kolano. Przez chwilę fighterzy nie trafiali w siebie nawzajem, po czym Elliot obalił Matheusa Nicolau! Ten jednak zdołał się podnieść, ale Amerykanin ma klincz zza pleców. Brazylijczyk pracuje nad lepszą pozycją, jednak Tim Elliot dobrze go kontroluje. W końcu jednak Nicolau zrywa i stara się zdjąć głowę z ramion Amerykanina. Ciekawy styl prezentuje weteran, pokazując niezwykle otwartą pozycję. Syrena i mamy koniec pierwszej, niezwykle ciekawej rundy!

Sprawdź!  Georges St-Pierre wskazał wymarzonego rywala! Legenda UFC chciałaby zawalczyć z... Adolfem Hitlerem!

Runda 2

Elliot od razu ruszył po obalenie, ale skończył w klinczu zza pleców. Spycha Brazylijczyka pod siatkę i zasypuje uderzeniami na głowę. Po zerwaniu klinczu to Nicolau mocno go trafia! Nie poszedł jednak za ciosem, ewidentnie obawia się weterana. Ten wyprowadza low kick, ale sam otrzymuje mocny prosty na szczękę! Po chwili dostaje także podbródkowym, wciąż jednak stoi i się uśmiecha! Elliot straszy krótkimi prostymi, ale Brazylijczyk też dobrze go trafia to krótkim hakiem, to niskim kopnięciem. Amerykanin zepchnął przeciwnika pod siatkę, ale po chwili ponownie Nicolau na zewnątrz i trafia oponenta. Elliot ciężko oddycha, a Nicolau dobrze to wykorzystuje. Dobry prosty w wykonaniu Amerykanina, ale Brazylijczyk dobrze też odpowiada. Weteran spróbował przenieść walkę do parteru, ale Matheus pozostaje na nogach! Blisko podszedł Elliot i trafił go Nicolau! Brazylijczyk zdaje się wyczuwać, że oponent opada z sił i spokojnie unika jego ciosów.

Sprawdź!  Zaskakujący wybór Joanny Jędrzejczyk! Polka ujawniła najmocniej bijącą rywalkę!

Runda 3

I od razu Nicolau ruszył z dwoma ciosami na głowę Amerykanina! Nie są to jednak ciosy nokautujące. Elliot również zdołał trafić mocnym lewym i z nisko trzymanymi rękoma podchodzi blisko Matheusa. Dobrze przy tym trafia i na pewno zdobywa tym w oczach sędziów. Dobry front kick, który wylądował na klatce piersiowej Brazylijczyka. Nicolau podszedł blisko, zdawało się, że złapał nogę weterana, ale ten spycha go na siatkę. Matheus rozrywa klincz i powinien w końcu ruszyć agresywniej… co też robi! Elliot wyskoczył z kopnięciem, a Brazylijczyk ruszył z sierpami! Przy kolejnej takiej próbie z kolei obalił Amerykanina! Blisko trzyma go Elliot, ale Nicolau delikatnie wynosi rywala i uderza jego plecami o matę chcąc rozbić klincz. Tim Elliot dobrze sobie radzi z pleców, trafia krótkimi ciosami przeciwnika, ale powinien przetrzymać go do końca rundy. Nicolau próbuje coś zrobić, ale ostatecznie sam wraca walkę do stójki. Tam ruszył Elliot, ale rywal mu ucieka.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot: "Zarobiłem dwa, trzy razy więcej niż w KSW"

Oficjalny werdykt: Matheus Nicolau wygrywa po jednogłośnej decyzji sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.