UFC

(VIDEO) ALEŻ WYSTĘP! Mariya Agapova zalicza wygraną przez duszenie!

Kolejnym pojedynkiem na UFC Vegas 39 będzie piękniejsza odsłona federacji. W żeńskiej kategorii muszej zmierzą się ze sobą Sabina Mazo i Mariya Agapova!

„Colombian Queen” do oktagonu wraca po porażce odniesionej w walce z Alexą Davis na UFC Fight Night 186. Co ciekawe nie tylko była to druga porażka Sabiny Mazo w karierze, lecz także kolejna odniesiona przez jednogłośną decyzję w UFC. Pierwszą odniosła z rąk Maryny Moroz w swoim debiucie. Pomiędzy oboma porażkami zdołała jednak trzy razy zwyciężyć z J.J. Aldrich, Justine Kish oraz Shaną Dobson.

Ta ostatnia z resztą łączy niejako obie fighterki. Mariya Agapova bowiem poległa z nią na tej samej gali, co Sabina Mazo z Alexą Davis. Zawodniczka zadebiutowała w UFC w ubiegłym roku zwyciężając z Hannah Cifers przez duszenie zza pleców już w pierwszej odsłonie ich walki. Z Dobson natomiast przegrała 2 miesiące później przez TKO w drugiej rundzie.

Przebieg walki

Runda 1

Agapova zaczyna bardzo spokojnie, a Mazo stara się podchodzić blisko. Początek to wymiana cios za cios, aż Kazaszka ruszyła z dobrą kombinacją na głowę i tułów rywalki. Agapova zdecydowanie częściej i celniej trafia, poszedł dobry sierp na Kolumbijkę. Sabina Mazo zdaje się być zszokowana kombinacjami Mariyi. Colombian Queen poczuła za dużo siły rywalki i poszła w klincz na siatce, jednak na za wiele się to nie zdało. Agapova rozerwała go łatwo i sama ruszyła z mocnymi ciosami! Kolumbijka stara się atakować głowę, ale sama otrzymuje prawy prosty! Kazaszka dobrze się czuje w oktagonie, kombinuje uderzeniami na tułów i czoło oponentki. Mazo otrzymuje dwa mocne kopnięcia na żebra i widać po niej, że zrobiły one robotę! Próbuje ich więcej Agapova, ale musi pamiętać, żeby zmieniać taktykę. Kolejny middle kick, a Mazo nawet nie sięga nosa przeciwniczki. Runda się kończy i Kazaszka zdecydowanie wygrywa!

Sprawdź!  (VIDEO) Randy Brown wygrywa po serii kapitalnych akcji! Kolejna decyzja po świetnej walce!

Runda 2

Kolumbijka musi być aktywniejsza i agresywniejsza przeciwko Agapovej, która jednak dobrze zaczyna, bardzo spokojnie. Fighterka z Kazachstanu dobrze się czuje na zewnętrznej, trafia mocno w twarz Sabiny Mazo! Colombian Queen stara się skrócić dystans, jednak otrzymuje przy każdej próbie po dwa mocne proste! Agapova dobrze trzyma odległość, rywalka jej nie trafia, a sama dobrze też obija. Widać, że nastawiła się na kontry i nie rzuca się z szarżami. Mazo wygląda, jakby szukała jakiegoś mocnego ciosu, jednak jedyne co jej się udaje to machnąć ręką lub nogą i oberwać (zwykle) prostym od Kazaszki! Ponownie idzie Kolumbijka idzie w próbę klinczu, ale jej głowa ląduje pod barkiem Agapovej! Próba duszenia była daleka od sukcesu i przeważająca zawodniczka odpuściła. Pod koniec rundy obie ruszyły z szarżą, ale ewidentnie to Agapova wygrywa kolejną odsłonę!

Runda 3

Sabina Mazo od razu podeszła blisko, a Mariya ponownie spokojnie wyczekuje rywalki. Ta podchodzi i zapina klincz, który jednak zostaje rozerwany. Agapova mocno atakuje prawym i MAZO PADA NA TWARZ, A KAZASZKA OD RAZU RZUCA SIĘ NA JEJ PLECY! DUSZENIE LEDWO ZOSTAJE ZAPIĘTE, A COLOMBIAN QUEEN ODKLEPUJE!

Sprawdź!  Marina Rodriguez po dominującej wygranej nad Mackenzie Dern: "Wiem, że przede mną w kolejce jest kilka innych dziewczyn, ale..."

Oficjalny werdykt: Mariya Agapova wygrywa przez duszenie zza pleców w 3. rundzie (0:53)!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.