UFC

Joanna Jędrzejczyk przekonuje, aby wspierać Ukrainę nie tylko w social mediach! „Kiedy my bezpiecznie siedzimy w domach, nasi sąsiedzi są niepewni jutra”

Joanna Jędrzejczyk zabrała głos w związku z atakiem Rosji i trwającą wojną na Ukrainie. Była mistrzyni UFC zachęca do wsparcia naszych wschodnich sąsiadów.

Coraz to więcej sportowców komentuje tragicznie wydarzenia, jakie rozgrywają się na Ukrainie. Wczoraj 24 lutego w godzinach porannych na rozkaz Władimira Putina armia zaatakowała pierwsze obiekty. Nieustannie trwa bombardowanie, a rosyjscy żołnierze obrali sobie za cel stolicę kraju.

W Kijowie wciąż przebywają bracia Kliczko, którzy nie zamierzają poddać się bez walki i są gotowi chwycić za broń. Mer stolicy Witalij kilka godzin temu wydał wstrząsający apel – Miasto weszło w fazę obrony, wróg wdarł się do Kijowa i chce nas zniszczyć. Wzywam mieszkańców Kijowa do zaopatrzenia się w wodę, żywność i artykuły pierwszej potrzeby.

Putin wzywa ukraińskich żołnierzy, by przeprowadzili zamach stanu i obalili Wołodymyra Zełenskiego. W publicznej wiadomości przekonywał do zabrania władzy w swoje ręce, następnie negocjacji, które według niego będą znacznie łatwiejsze, niż aktualnie są.

Głos w sprawie wojny na Ukrainie zabrała między innymi Joanna Jędrzejczyk, która zamieściła na swoim Instagramie wpis. Była mistrzyni organizacji UFC zachęca do tego, by pomoc dla Ukraińców nie ograniczała się jedyne do social mediów.

Sprawdź!  Borralho pokonuje Muradova na UFC 280! Sędziowie byli jednogłośni

– Kiedy my bezpiecznie siedzimy w naszych przytulnych domach, nasi sąsiedzi są niepewni swojego jutra, kolejnych godzin, minut i nadchodzących sekund ich życia. Martwią się o swoich bliskich, o schronienie, jedzenie czy ciepłe ubranie. Postarajmy się, aby nasze wsparcie było nie tylko „instagramowe”.

– Dołóżmy taką cegiełkę, na jaką nas stać, na jaką mamy siłę czy odwagę. Nie pozostawajmy obojętni na ludzką krzywdę i tragedię. To, co się dzieje, jest nie do pomyślenia w XXI wieku. Boże proszę, czuwaj nad naszymi sąsiadami i nad nami wszystkimi. Przyjaciele zza granicy jesteśmy z Wami. NIE DLA WOJNY! OBRZYDLIWE OKRUCIEŃSTWO!

Źródło: Instagram

Sprawdź!  (VIDEO) Jan Błachowicz ostro o "tchórzu" Corey'u Andersonie! "Nie potrafi unieść presji, płacze, podpisuje kontrakt z drugą ligą i nagle..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.