KSW

Adamek o ofercie od KSW i walce ze Szpilką: „Pytano mnie, czy zawalczę w KSW…”

Tomasz Adamek w ostatnim wywiadzie zabrał głos w sprawie potencjalnego debiutu w formule MMA i walce z Arturem Szpilką.

Na pojedynek „Szpili” w klatce czeka wielu kibiców. W ostatnim czasie sporo mówi się o jego debiucie, a szef organizacji KSW potwierdził, że już niewiele brakuje do podpisania kontraktu i w tej sprawie dogadywane są ostatnie szczegóły.

Wśród potencjalnych rywali Szpilki wymienia się głównie jego byłego przeciwnika Sergieja Radczenko. Ukrainiec sam przyznał, że dostał już propozycję w sprawie takie starcia, jednak wciąż nic nie zostało potwierdzone. Po raz pierwszy zawodnicy walczyli w boksie w 2020 roku i po mocno kontrowersyjnej decyzji zwyciężył Szpilka.

Tomasz Adamek o walce z Arturem Szpilką

Również Tomasz Adamek jest wymieniany jako przeciwnik dla Artura. Szef KSW Martin Lewandowski w jednym z wywiadów zdradził, że rozmawiał z „Góralem” i zaproponował mu taki pojedynek.

Teraz sam Adamek przyznał, że był to jedyny moment, w którym rozmawiał o starciu ze Szpilką. Wszystkie inne doniesienia są nieprawdziwe i nie ma szansy na to, że dojdzie do wspomnianej walki. W rozmowie z portalem Super Express 45-latek powiedział:

Sprawdź!  KSW 71 - Karta walk. Kto powalczy na KSW 71? Szczegóły transmisji, KSW 71 NA ŻYWO.

– To plotka, pierwszy raz słyszę o tym od ciebie. Pytano mnie kiedyś, czy bym nie zawalczył w KSW, ale nie zgodziłem się. To jest zupełnie inny sport niż boks, trzeba by się nauczyć walki w parterze. Mam 45 lat, chcę stoczyć dwie czy trzy bokserskie walki pożegnalne i to na pewno nie z kimś z pierwszej dziesiątki, bo nie jest to mi do niczego potrzebne.

– Jako sportowiec jestem człowiekiem spełnionym, niczego mi do szczęścia nie brakuje. Niedługo polecę na Florydę na obóz treningowy, ale już teraz jestem w dobrej formie, bo by nie zwariować, biegam codziennie po 10 km.

Źródło: Super Express

Sprawdź!  Kołecki odszedł z KSW! Maciej Kawulski reaguje i publikuje oświadczenie. "Jeśli rzeczywiście problemem było to..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.