KSW

(VIDEO) Pudzian pokonał strongmanów startujących w mistrzostwach Polski! „Jak to mówi przysłowie, w starym piecu jeszcze ogień się tli”

Mariusz Pudzianowski, czyli jeden z najlepszych strongmanów w historii i 5-krotny mistrz świata postanowił wziąć udział w jednej z kategorii podczas mistrzostw Polski.

Zawodnik KSW był gościem międzynarodowych mistrzostw Polski strongmanów w Podegrodziu. Nie tylko przyglądał się rywalizacji zawodników, ale sam postanowił przystąpić do walki w jednej konkurencji – uchwycie Herkulesa. Jak się okazało, osiągnął lepszy wynik od wszystkich startujących.

Pudzian utrzymał ciężary przez blisko 14 sekund, kiedy wynik najlepszego startującego w zawodach wyniósł nieco ponad 12 sekund. Po wszystkim były strongman udzielił wywiadu, w którym przyznał, że chciał sprawdzić, czy nadal jest w stanie pokonać młodych zawodników:

Czasami jak jestem gościem, sędzią, to muszę przetestować sprzęt. Skoro Pudzian może, to my też możemy. No i dzisiaj najlepszy czas 12, mówię: „Ciekawe, czy dam radę jeszcze tym młodym, temu młodemu narybkowi”. 13, prawie 14 sekund trzymałem. Ciężkie to jest, nie dźwigam zawodowo ciężarów już od 10 lat, ale jak to mówi przysłowie, w starym piecu jeszcze ogień się tli.

Pudzianowski po zakończeniu kariery strongmana całkowicie skupił się na walkach w klatce MMA. Zawodnik w KSW zadebiutował w 2009 roku i w słynnym pojedynku pokonał Marcina Najmana w zaledwie 43 sekundy. Aktualny bilans Pudzianowskiego w MMA to 15 zwycięstw 7 porażek i 1 no-contest.

Sprawdź!  (VIDEO) Pudzianowski reaguje na zadymę pomiędzy potężnym Martynem Fordem i "Irańskim Hulkiem" podczas face-to-face

Co ciekawe, Martin Lewandowski w swojej książce zdradził, że przekonanie strongmana do walki w klatce nie było takie łatwe. Pudzianowski specjalnie postawił trudne warunki i zażądał dużych pieniędzy, licząc na to, że KSW da mu spokój. Szefowie organizacji pożyczyli jednak gotówkę i zapłacili Pudzianowi za walkę.

Pudzianowski już niedługo powróci do klatki i stoczy kolejny pojedynek. Zawalczy w main evencie gali KSW 64, która odbędzie się 23 października w Łodzi. Na ten moment nie ogłoszono jeszcze, z kim zmierzy się Pudzian.

Źródło: YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.