UFC

Maycee Barber nie dała szans De La Rosie. Bezbłędny występ Amerykanki!

Za nami starcie w żeńskiej wadze muszej. Na UFC Vegas 52 zmierzyły się ze sobą czternasta w rankingu Maycee Barber oraz Montana De La Rosa.

Maycee Barber po czterech wygranych w zawodowej karierze otrzymała szansę w Dana White’s Contender Series. Tam w trzeciej odsłonie skończyła przed czasem Jamie Colleen, czym zagwarantowała sobie kontrakt w UFC. Do dzisiejszej walki podchodziła z rekordem 9-2. Jedyne przegrane zaliczyła właśnie w największej federacji MMA przez decyzje. Niemniej do 23-latki wciąż pasuje jej pseudonim – „The Future”.

Oponentką Barber na UFC Vegas 52 była Montana De La Rosa. Amerykanka jest o wiele bardziej doświadczona, a w całej karierze stoczyła 19 pojedynków. W ostatnich trzech starciach przegrała przez decyzję z Viviane Araujo, zremisowała z Mayrą Bueno Silvą i pokonała przez TKO w 2. rundzie byłą mistrzynię KSW, Ariane Lipski.

Przebieg walki

Runda 1

Barber zaatakowała low kickiem, jednak De La Rosa odpowiedziała natychmiast salwą ciosów, których uniknęła rywalka. „The Future” zapięła klincz za plecami na siatce. Posłała kilka kolan oraz mocne uderzenie. De La Rosa odwróciła sytuację i sprowadziła Maycee Barber do parteru, jednak fighterki wróciły zaraz na nogi. Cały czas spięte w klinczu, ponownie odwrócona pozycja na klatce. Barber spróbowała łokcia, jednak nie był on celny. De La Rosa szukała wyhaczenia nogi, za moment przewrotu przez biodro. Walka nadal w klinczu, „The Future” posłała mocne kolano na żebro. Rozerwanie klinczu i mocne łokcie i sierpowy. Starcie na chwilę przeniosło się do parteru, Barber przewróciła oponentkę. Za moment jednak wróciły na siatkę. De La Rosa stara się odzyskać punkty atakując krótkimi ciosami, sama jednak wyłapała około ośmiu bardzo mocnych podbródkowych!

Sprawdź!  Colby Covington o dacie walki z Kamaru Usmanem... i o nim samym: "Wyjechał do Afryki udając, że jedzie odwiedzić swoich."

Runda 2

Dużo szachowania w pierwszych chwilach starcia, De La Rosa szybko poszła jednak w klincz i szukała sposobu na obalenie młodszej rywalki. Barber twardo trzyma się na nogach, posłała kolano na brzuch. Szukała rozerwania klinczu, jednak dała się sprowadzić na kolano. Popełniła błąd przy wstawaniu i De La Rosa wskoczyła jej za plecy! Barber mocno się trzymała, jednak przeciwniczka udanie zapięła klucz nogami. „The Future” odwróciła się i znalazła się z góry rywalki, która zaczęła szukać balachy. Maycee Barber bardzo dobrze się skręciła zajmując pozycję boczną, skąd posłała kilka łokci. De La Rosa wciąż mocno ją trzyma, choć inkasuje kolejne uderzenia. Barber podniosła się, ale za moment znów znalazła się na plecach. Montana De La Rosa nie miała jednak szans skończyć tej rundy przed czasem.

Runda 3

De La Rosa zaatakowała mocnym prawym, fighterki wdały się w wymianę w stójce! Maycee Barber poszła niemal od razu w klincz, skąd z łatwością dosięgnęła pięściami szczęki rywalki. Mocne uderzenia poszył w stronę Montany. Skutecznie dociska oponentkę „The Future” do siatki, De La Rosa odwraca jednak pozycję. Znów zdaje się szukać sprowadzenia, choć ma dużo mniej sił. Barber cały czas pracuje skręcając się i posyłając krótkie ciosy. Postraszyła jeszcze stojącym duszeniem zza pleców. Fighterki poszły jeszcze w wymianę na koniec rundy, ale ostatecznie usłyszymy werdykt sędziowski!

Sprawdź!  Władimir Putin kazał sprawdzić prezent od McGregora! "Wylali wszystko z butelki"

Oficjalny wynik: Maycee Barber wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.