UFC

(VIDEO) Potężna bomba kładzie spać Herberta! Ilia Topuria nadal niepokonany!

Kartę główną gali UFC Fight Night, która miała miejsce w Londynie otworzyli reprezentanci wagi lekkiej. Jai Herbert spotkał się w oktagonie z Ilią Topurią.

Pochodzący z Wolverhampton Jai Herbert po raz 4 wyszedł do oktagonu UFC. Anglik w debiucie przegrał z Francisco Trinaldo przez TKO, a niespełna rok później odklepał po duszeniu zza pleców w wykonaniu Renato Carneiro. Walczący pod pseudonimem „The Black Conutry Banger” zdołał jednak wrócić na zwycięską ścieżkę kończąc w niecałe 3 minuty Khamę Worthy’ego. Zadanie jednak od samego początku było trudne.

Jego rywalem był Ilia Topuria. Urodzony w Niemczech Gruzin wcześniej w tym tygodniu starł się z innym bohaterem UFC London: Volkov vs. Aspinall, Paddy’im Pimblettem. We wszystkich 11 zawodowych walkach MMA „El Matador” ani razu nie uznawał wyższości rywali. W samym UFC Topuria pokonał jednogłośną decyzją Youssefa Zalala, a dwóch kolejnych oponentów: Damona Jacksona i Ryana Halla kończył już w pierwszych odsłonach.

Przebieg walki

Runda 1

Herbaert rozpoczął od straszenia prostym i kopnięciem na korpus. Topuria ustawił się na środku, ale widać przy kolejnych atakach różnicę zasięgu. Herbert trafił bardzo mocnym wysokim kopnięciem! Usiadł Gruzin, ale nie ruszył Anglik po skończenie. Bardzo blisko pierwszej porażki „El Matador”. Zdołał zapiąć klamrę i docisnął rywala do siatki. Sprowadził Ilia Topuria Anglika do parteru i przeszedł do pozycji bocznej. Próba krucyfiksa, ale rywal uciekł i zapiął pełną gardę. Trafił kilka razy z dołu Herbert, odpycha Gruzina, ale ten szybko wraca do chcianej pozycji. Krótki łokieć z góry, ale dobrze broni się Jai Herbert. Fighterzy wracają na nogi, a Anglik przy rozerwaniu trafia kolanem! Znów trafia Herbert, źle wygląda ta walka dla Topurii. Trafił jeszcze na koniec Anglik, docisnął przeciwnika i ta runda jest zdecydowanie na jego korzyść!

Runda 2

Ilia Topuria od razu atakuje, podchodzi blisko oponenta. Herbert stara się przeważać dystansem, trafia pojedynczymi ciosami. Szuka podbródkowego Herbert, Gruzin cały czas wywiera presję, atakuje na wątrobę i KŁADZIE SPAĆ JAIA HERBERTA! JEDNO OKRĘŻNE UDERZENIE TOPURII NA GŁOWĘ WYŁĄCZA ANGLIKA!

Oficjalny wynik: Ilia Topuria wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.