KSW

(VIDEO) Niewiarygodna wytrzymałość Prasela! Rozbija Michała Kitę w drugiej rundzie!

Michał Kita, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej, przywitał w okrągłej klatce Ricardo Prasela, Brazylijczyka słynącego ze swoich umiejętności grapplingowych.

Michał Kita znajduje się dziś na drugim miejscu rankingu wagi ciężkiej KSW i jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. Ma za sobą ponad trzydzieści walk w karierze i nadal jest jednym z czołowych fighterów wagi ciężkiej nad Wisłą.

W ostatnim boju Michał zmierzył się z jednym z młodych wilków polskiego MMA, Markiem Samociukiem. Do boju doszło podczas gali KSW 65. Od początku starcia obaj zawodnicy podeszli do siebie z dużą dozą respektu. Nie szczędzili sobie jednak bardzo mocnych ciosów. Gdy starcie trafiło do parteru Michał Kita rozbił Marka potężnymi uderzeniami na głowę i zakończył bój w pierwszej rundzie.

Ricardo Prasel swoją przygodę ze sportem rozpoczął od gry w piłkę nożną. Szło mu na tyle dobrze, że w wieku osiemnastu lat przeniósł się z Brazylii do Europy i podpisał kontrakt z Chelsea. Ostatecznie jednak problemy ze stawem biodrowym wykluczyły go z rozwoju futbolowej kariery.

Prasel nie chciał jednak rezygnować ze sportu i dla przyjemności rozpoczął treningi brazylijskiego jiu-jitsu, a potem MMA. Ta droga spodobała mu się na tyle, że zaczął bić się w klatkach. Pierwszą walkę stoczył dla zaspokojenia ciekawości, nie myślał bowiem o profesjonalnej karierze w mieszanych sztukach walki.

Sprawdź!  "Różal" szczerze o Pudzianowskim: "Nie jest lubianą osobą. Ja go nie lubię. Mnie ludzie mogą nie lubić, a jego trzeba kochać?"

Ricardo przez większą część kariery bił się w Brazylii. Po odniesieniu dziewięciu zwycięstw z rzędu, wyjechał do Japonii, gdzie zawalczył podczas gali organizacji Rizin. Tam po raz pierwszy w karierze musiał uznać wyższość przeciwnika. Następnie Prasel odbił się po przegranej i wystąpił w USA na gali z cyklu Contender Series, która jest przepustką do organizacji UFC. Przegrał jednak pojedynek w oktagonie.

RELACJA

Runda 1:

Michał rozpoczął od przechwycenie kopnięcia po czym mocno zaatakował rywala. Polak wybronił obalenie rywala i kontrolował rywala trzymając Brazylijczyka w podchwycie. Kita w parterze trafia go piekielnie mocnymi ciosami. Michał rozpoczął pracę młotkami dokładając ciosy łokciami, ale jego rywalowi udało się to przetrwać. Walka wróciła do stójki, gdzie nasz rodak zaczął wywierać presję. Prasel wciągnął Michał do gardy, gdzie Kita znów polował na głowę przeciwnika. Ricardo wykorzystał nieuwagę Polaka i zdobył parter będąc z góry. Ale zanim zdążył coś wyczarować zabrzmiał gong kończący rundę.

Runda 2:

Tym razem bardzo szybko Prasel obalił naszego rodaka. Po kilku sekundach Brazylijczyk zdobył dosiad skąd zaczął obijać Michała. Po wielu ciosach w parterze sędzia przerywa to starcie.

Sprawdź!  "Don Kasjo" chce walki z Pudzianowskim! "Jedyne wyzwanie dla mnie widzę z Pudzianowskim. W boksie, małe rękawice"

Ricardo Prasel pokonał przez TKO w 2. rundzie Michała Kitę

Karta walk KSW 68

Walka wieczoru – o pas kategorii piórkowej

  • Salahdine Parnasse (16-1-1, 2 KO, 5 Sub) vs Daniel Rutkowski (13-2 1NC, 7 KO, 1 Sub)

Karta Główna:

  • Michał Pietrzak (10-4-1, 3 KO, 2 Sub) vs Tomasz Romanowski (14-8 1NC, 5 KO, 1 Sub)
  • Damian Janikowski (6-4, 4 KO, 1 Sub) vs Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub)
  • Michał Kita (21-13-1, 13 KO, 5 Sub) vs Ricardo Prasel (11-3, 3 KO, 8 Sub)
  • Patryk Kaczmarczyk (7-1, 1 KO, 2 Sub) vs Michał Domin (4-2, 2 KO, 1 Sub)
  • Albert Odzimkowski (11-6, 3 KO, 7 Sub) vs Tommy Quinn (8-5, 3 KO, 1 Sub)
  • Rafał Kijańczuk (10-4, 9 KO) vs Yann Kouadja (8-4, 6 KO, 2 Sub)
  • Piotr Kacprzak (6-3, 1 KO, 3 Sub) vs Jose Santiago Jr. (11-4 1NC, 3 KO, 3 Sub)
  • Marcin Trzciński (1-1) vs Adam Tomasik (5-1, 2 KO, 3 Sub)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.