UFC

(VIDEO) Pokaz kapitalnych umiejętności! Mackenzie Dern znów wygrywa!

Na UFC 273 nie zabrakło też walki kobiet! W dywizji słomkowej spotkały się fighterki z TOP 10: Mackenzie Dern oraz Tecia Torres.

Wybitna grapplerka Mackenzie Dern odniosła niedawno drugą zawodową porażkę w MMA. Na UFC Vegas 39 przegrała przez jednogłośną decyzję z Mariną Rodriguez. Zawodniczka będzie chciała udowodnić, że był to wypadek przy pracy i będzie szukała kolejnego zwycięstwa przez poddanie! z 11 wygranych aż 7 Dern odniosła właśnie po klepaniu oponentki. Na UFC 273 spotkała się jednak z trudną rywalką.

Tecia Torres zaczęła w końcu wracać na właściwą drogę. Po 4 kolejnych porażkach odniesionych przez jednogłośną decyzję, „Tiny Tornado” pokonała 3 kolejne oponentki. W ostatnim pojedynku kompletnie zdominowała doświadczoną Angelę Hill, zaś wcześniej pokonywała Sam Hughes oraz Briannę Fortino. Amerykanka liczy, że otrzyma jeszcze szansę na walkę o pas mistrzowski i liczyła, że pokonanie Mackenzie Dern na UFC 273 ją do tego przybliży.

Przebieg walki

Runda 1

Dern od razu ruszyła z sierpami, jednak przestrzeliła. Torres dobrze krąży po klatce, bardzo agresywnie podchodzi jednak Mackenzie Dern. Bardzo aktywnie wyprowadza kombinacje, choć nie wszystkie ciosy dochodzą celu. Dobrze ucieka z linii Tecia Torres i chyba chce dać się wystrzelać urodzonej w Ameryce Brazylijce. Klincz na siatce, „Tiny Tornado” dociska Dern, która szuka już wyhaczenia nogi. Rozerwanie i zaraz Dern wyprowadza kombinację 3 ciosów na głowę i tułów Torres. Kopnięcia na piszczel w wykonaniu Teci’y. Dobrze pracuje Mackenzie atakując kilkoma prostymi. Bardzo duża aktywność w stójce z jej strony – w porównaniu do UFC Vegas 39. Trafia ją jednak w kontrze Torres, co odczuła Brazylijka! Dern wyprowadziła kopnięcie na korpus i kombinacja na głowę Torres!

Sprawdź!  (VIDEO) Donald "Cowboy" Cerrone zakończył karierę po porażce na UFC 276!

Runda 2

Ponownie bardzo agresywnie zaczęła Mackenzie Dern. Ruszyła z kombinacją na głowę Torres, po czym docisnęła ją do siatki! Tam zaczęła swoją magię grapplingu, wskakując na rywalkę! Złapała Torres za rękę, szukając Kimury, rywalka jednak wciąż pozostała na nogach. Bardzo mocny uchwyt trzyma Dern, zawodniczki lądują na macie! Świetnie skręciła się Tecia Torres, uciekła z groźnej sytuacji, jednak wciąż pozostaje w niebezpieczeństwie! Trzyma ją za rękę Dern szukając kolejnego sposobu na poddanie. Żadna z fighterek nie może wyprowadzić uderzenia, przez co walka traci na jakości. Skręca się Dern szukając wyprostu ręki, łapie jednak za moment nogę Teci’y Torres! Próba dźwigni na kolano, Amerykanka ponownie w tarapatach! Oplotła plecy Brazylijki, która wyprowadza pojedyncze ciosy na głowę „Tiny Tornado”!

Runda 3

Torres póki co jest na straconej pozycji i szuka ataków, jednak rywalka nie daje jej szans. Dern ponownie wyprowadza kombinację, choć widać po niej, że straciła już tlenu. „Tiny Tornado” próbuje kopnięcia na piszczel, przeciwniczka atakuje głowę okrężnym prawym. Kolejna próba kopnięcia ze strony Amerykanki i Dern wyłapuje nogę! Dobrze broni się przed obaleniem Torres, jednak odpycha rywalkę i kopie ją w twarz! Blisko chyba było nielegalnego uderzenia, ale Mackenzie Dern pozostaje w walce! Niskie kopnięcie Torres, ale kapitalne okrężne ciosy wyprowadza Dern, przy czym sama zostaje przewrócona! Tecia trafia jeszcze kopnięciami na korpus, trafia też nogę Brazylijki. Ta runda zdecydowanie na korzyść „Tiny Tornado”, która poszła jeszcze po obalenie.

Sprawdź!  (VIDEO) Pierwsze słowa Marcina Tybury po wygranej z Harrisem! "Za wcześnie jeszcze, żebym domagał się walki o pas."

Oficjalny wynik: Mackenzie Dern wygrywa przez niejednogłośną decyzję!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.