Boks

(VIDEO) Oficjalne ważenie przed galą Tyson Fury vs Deontay Wilder! Obaj pięściarze z rekordową wagą!

Za nami oficjalne ważenie przed zbliżającą się galą w Las Vegas. Już w nocy z soboty na niedziele Tyson Fury i Deontay Wilder stoczą trzeci pojedynek o pas WBC.

Dla obu zawodników jest to wyjątkowo ważne starcie. Deontay Wilder za najwyższy cel obrał sobie zrewanżowanie się Fury’emu za porażkę z 2020 roku. Amerykanin nie może pogodzić się z jedyną przegraną w karierze. Od czasu tamtego pojedynku nieustannie usprawiedliwiał swoje niepowodzenie.

Tyson Fury, który ma dużą przewagę psychologiczną, nie przejmuje się oskarżeniami Amerykanina, który przekonywał, że „Gypsy King” walczył nie czysto i oszukiwał. Wilder twierdzi, że jego rywal manipulował przy rękawicach i schował w nich przedmiot, który zadawał dodatkowe obrażenia.

Niestety przed pojedynkiem w Las Vegas nie zobaczyliśmy face-to-face. Miało do niego dojść na ostatniej konferencji prasowej. Kiedy dziennikarka prowadząca wydarzenie zaprosiła pięściarzy, by stanęli twarzą w twarz, promotor Bob Arum zaprotestował i nie dopuścił do staredownu.

Później w ostrych słowach obraził dziennikarkę i wyjaśnił, że uratował pojedynek. Konferencja była bowiem źle zorganizowana. Na scenie nie znajdował się żaden ochroniarz, który zainterweniowałby w trakcie ewentualnej awantury. A o taką nie było trudno, gdyż zawodnicy wdali się w ostrą kłótnię i rzucali w swoim kierunku mocne słowa.

Sprawdź!  (VIDEO) Usyk wrócił na Ukrainę! Komentuje fałszywe doniesienia: "W wiadomościach mówią, że uciekłem, ale..."

Pięściarze mają już za sobą wszystkie formalności, w tym oficjalne ważenie. Co ciekawe, obaj wnieśli na wagę rekordowe kilogramy. Nigdy wcześniej w żadnym pojedynku nie ważyli aż tak dużo.

Podczas oficjalnej ceremonii były mistrz Deontay Wilder wniósł na wagę 238 funtów, czyli blisko 108 kg. To o ponad 3 kilogramy więcej niż w ostatnim starciu.

Aktualny posiadacz pasa Tyson Fury waży natomiast 277 funty, czyli około 125,6 kg, blisko 2 kg więcej, niż w przypadku drugiej walki z Amerykaninem. Co ciekawe, kilka dni przed galą Brytyjczyk i jego trener zapowiadali, że „Gypsy King” wejdzie na ring ważąc rekordowe 130 kilogramów.

Przewagę pod względem kilogramów ma Adam Kownacki, który wychodzi do swojego starcia w życiowej formie. Polak będzie miał okazję zrewanżować się na Robercie Heleniusie. Fin jako jedyny pokonał Kownackiego i to przed czasem. Reprezentant Polski wniósł na wagę 117 kg, natomiast jego przeciwnik 111,5 kg.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Szpilka chciał zawalczyć z "Don Kasjo"? "Walka była prawie dogadana. W grę wchodziły spore pieniądze"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.