Boks

(VIDEO) Mocny apel braci Kliczko! „Godność człowieka jest kwestionowana przez agresję na cywilów”

Bracia Kliczko wciąż przebywają w stolicy Ukrainy i zapowiedzieli, że nie zamierzają jej opuszczać, ani uciekać przed atakami rosyjskich wojsk.

Od czwartku 24 lutego Ukraina nieustannie broni się przed armią Władimira Putina. Niestety Rosjanie zajmują kolejne miasta, a wojna pochłania coraz więcej ofiar. Ginie wielu cywilów, a okupanci bombardują miasta, dzielnice mieszkalne, domy.

Bracia Władimir i Witalij Kliczko od początku wojny regularnie apelują zarówno do mieszkańców stolicy, jak i do całego świata. Zwracają się do Kijowian o zachowanie spokoju, pozostanie w schronach czy weryfikowanie fałszywych informacji dotyczących sytuacji w całym kraju.

Byli mistrzowie świata w boksie kierują swoje słowa również do przywódców państw z prośbą o pomoc. Tym razem postanowili zaapelować do przywódców duchowych, w tym papieża, Dalajlamy, wielkiego imama Al-Azharu, naczelnego rabina Izraela oraz patriarchy Moskwy oraz zwierzchnika rosyjskiego kościoła prawosławnego. 

Za pośrednictwem swojego Instagrama Władimir Kliczko przekazał:

– Dramat, który rozgrywa się w tej chwili na Ukrainie, kwestionuje samo pojęcie człowieczeństwa. Godność człowieka jest kwestionowana przez dobrowolną agresję na ludności cywilnej na terytorium całego naszego kraju. To, co dzieje się w sercu Europy, dotyka serca wszystkich mieszkańców naszej planety, którzy kochają sprawiedliwość i wartości dobroci, bez względu na pochodzenie czy religię.

– Apeluję do światowych przywódców duchowych, aby zajęli stanowisko i przejęli spoczywającą na nich funkcję moralną oraz z dumą przejęli odpowiedzialność swoich religii za pokój. Zwracam się do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, Ahmeda Mohameda Ahmeda El-Tayeba, Dalajlamy, naczelnego rabina Izraela Davida Barucha Lau i Patriarchy Cyryla.

– Jako pierwszych zapraszam ich do Kijowa, aby okazać solidarność z narodem ukraińskim. Aby okazać współczucie i zjednoczenie się w duchu harmonii, której potrzebuje nasz kraj i cały świat. Uczyńmy Kijów stolicą człowieczeństwa, duchowości i pokoju.

Jedność jest naszym kluczem do wolności – dodał na koniec Witalij.

Sprawdź!  Adamek mocno o Najmanie: "Niszczy polski sport. Wchodzi do ringu i tylko patrzy gdzie się położyć"

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.