UFC

(VIDEO) Miesha Tate bez szans! Pewna wygrana Lauren Murphy!

Karta główna UFC on ABC 3 rozpoczęła się walką w żeńskiej kategorii muszej. Była mistrzyni dywizji koguciej, Miesha Tate zmierzyła się z byłą pretendentką do tytułu – Lauren Murphy.

Miesha Tate powróciła do MMA niemalże równo rok temu po 5-cio letniej przerwie. Na gali UFC Vegas 31 skończyła przez TKO w 3. rundzie Marion Reneau. Amerykanka nie ukrywała emocji i radości z powodu wygranej, ale od razu zaznaczyła, co ją interesuje: „Cupcake” znów chciałaby zasiąść na tronie. Niestety powinęła jej się noga już 4 miesiące później, gdy przegrała jednogłośną decyzją z Ketlen Vieirą. Przed galą w Long Island to jednak Miesha Tate była faworytką.

Na UFC on ABC 3 jej rywalką była Lauren Murphy. Walcząca pod pseudonimem „Lucky” 38-latka również podchodziła do tego starcia po porażce, która zakończyła jej serię pięciu kolejnych zwycięstw. Amerykanka została kompletnie rozbita przez Valentinę Shevchenko, która wygrała przez TKO w 4. rundzie. Murphy karierę w zawodowym MMA zaczęła w 2010 roku, a w 2014 z rekordem 8-0 zadebiutowała w największej federacji MMA na świecie. Po wyboistych początkach w końcu zdołała ustabilizować formę. Przed pojedynkiem na UFC on ABC 3 miała rekord 15-5.

Miesha Tate vs. Lauren Murphy – przebieg walki

Runda 1

Tate rozpoczyna lewym prostym, zaraz przechodzi w klincz. Posyła middle kicka, ale Murphy odpowiada kilkoma niezłymi uderzeniami. Lauren trafia kilka razy, ale zaraz sama wyłapuje dwa mocniejsze ciosy. Miesha wchodzi w zasięg rywalki, zaczyna ją wyczuwać, ale płaci karę za brak gardy. Ruszyła „Lucky” po sprowadzenie, ale po chwili zajęła plecy oponentki na siatce. „Cupcake” odwraca się, a za moment sama przewraca przeciwniczkę, ale ta w mig wraca do stójki. Dużo prób sił w wykonaniu obu fighterek, odwracają się nawzajem w klinczu. Murphy wyprowadza kolana na brzuch. Lauren dobrze kontruje prostym po rozerwaniu klinczu, lecą jeszcze pojedyncze ciosy na koniec rundy.

Sprawdź!  Karty punktowe z walki Błachowicz vs. Adesanya

Runda 2

Tate od razu wywiera presję, ale to Murphy trafia jako pierwsza. Miesha szuka mocnych uderzeń, ale Murphy dobrze i często uderza w kontrze lewym prostym. Murphy rusza po sprowadzenie i obala rywalkę. Tate wstaje przy siatce, ale rywalka posłała kilka ciosów, które na pewno odczuła. „Lucky” trafia ponownie kilkoma uderzeniami, była mistrzyni rusza po tajski klincz, ale sama wyłapuje łokieć. Tate bardzo niecelnie wyprowadza kolejne uderzenia, ale dobrze broni się przed kolejnym obaleniem. Sama zapina klincz na siatce i wyprowadza stompy i kolana na uda oponentki. Mocny łokieć „Cupcake”, fighterki ciasno zapięte w klamrze, gdzie Murphy wyprowadza kolano na głowę.

Runda 3

Lauren Murphy próbuje poszukać mocnego prawego na spuchnięte lewe oko rywalki, ta atakuje prostymi. Dobry low kick w wykonaniu Tate. Ruszyła po obalenie, ale w locie oponentka ją odwróciła. Szybko jednak zawodniczki wróciły na nogi. Miesha stara się podejść z kolejnymi uderzeniami, ale Murphy znakomicie ją kontruje i póki co zdaje się przeważać na kartach sędziowskich. Klincz i mocny łokieć w wykonaniu „Lucky”. Wymiana w stójce, lecą mocne ciosy, ale idą zaraz obie po obalenie. Walka zostaje jednak w stójce. Dobre kolano w wykonaniu Lauren Murphy, Tate trafia dwoma prostymi, ale wyłapuje przy tym także jab w kontrze.

Oficjalny werdykt: Lauren Murphy wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.