UFC

(VIDEO) KAPITALNA wojna w oktagonie! Shane Burgos wygrywa większościową decyzją sędziów!

Kolejnym pojedynkiem na karcie głównej gali UFC on ABC 3 było starcie w wadze piórkowej. Charles Jourdain szukał przedłużenia serii zwycięstw do 3. w walce z Shanem Burgosem.

Shane Burgos karierę w MMA rozpoczął w 2013 roku, a już 3 lata później zadebiutował w UFC. 31-letni Amerykanin pokazał się ze znakomitej strony w Cage Fury Fighting Championship, skąd największa federacja MMA na świecie często podbiera co lepsze talenty. Tak było i tym razem, a popularny „Hurricane” zwyciężył pierwsze 3 pojedynki z rzędu. Przegrał dopiero z Calvinem Kattarem, by ponownie zaliczyć trio wygranych i… polec dwukrotnie. Zdołał się jednak podnieść i po tym i do starcia na UFC on ABC 3 podchodził po zwycięstwie przez jednogłośną decyzję nad Billym Quarantillo w listopadzie ubiegłego roku.

Naprzeciwko Burgosa stanął Charles Jourdain. Kanadyjczyk to były podwójny mistrz federacji TKO w wadze piórkowej oraz lekkiej (pas tymczasowy). „Air” Jourdain od debiutu w UFC nie potrafił ustabilizować formy i wygrane przeplatał porażkami, czy nawet remisem. Popisy 26-letniego zawodnika ostatni raz można było oglądać na UFC Vegas 52, gdzie już w 1. rundzie poddał gilotyną swojego rywala. Jego bilans przed UFC on ABC 3 wynosił 13 wygranych, 4 porażki i 1 remis.

Shane Burgos vs. Charles Jourdain – Relacja z walki

Runda 1

Burgos rozpoczął od wywierania presji, a Jourdain z kolei od dwóch wysokich kopnięć. Wymiana niskich kopnięć, dobry prawy prosty od „Hurricane’a”. Amerykanin ruszył po sprowadzenie, a Kanadyjczyk zapina gilotynę! Jest o wiele za płytka i z łatwością uwalnia się Burgos, po czym zajmuje plecy rywala! Założył naciskówkę, ale wytrzymał to „Air” Jourdain. Chwila dominacji ze strony Amerykanina i fighterzy wracają do stójki. Szuka klinczu Kanadyjczyk, wyprowadza kilka kolan i podcina rywala. Burgos szybko wraca na nogi i zawodnicy znaleźli się na siatce. Jourdain posyła tam mocne ciosy. Charles Hourdain cały czas atakuje, posyła kombinacje rękoma i posyła lewe high kicki. Znów klincz i raz jeszcze kolana na żebra oponenta z obu stron. Mocny low kick w wykonaniu Burgosa, przeciwnik odpowiada kolanami w klinczu. Próba latającego kolana w wykonaniu Kanadyjczyka kończy tę odsłonę.

Runda 2

Burgos rozpoczyna mocnymi low kickami, Jourdain również atakuje i trafia prostym stopującym. Mocna kombinacja zakończona prawym okrężnym w wykonaniu Kanadyjczyka. Przestrzelił w końcu Charles, a Amerykanin zachodzi mu za plecy. Mocno obija żebra rywala Burgos, ten próbuje go z siebie zrzucić, ale „Hurricane” dobrze się utrzymuje. Kanadyjczyk próbuje przewrotem się uwolnić, ale prawie nadział się na duszenie zza pleców. Burgos cały czas pozostaje w ofensywie, posyła uderzenia na głowę przeciwnika. Zakłada naciskówkę Shane Burgos, w mocnych tarapatach Jourdain! Wytrzymuje jednak, Amerykanin atakuje zza pleców na głowę Kanadyjczyka, ale zobaczymy 3. rundę.

Sprawdź!  UFC: Borralho przedłużył serię! Pewna wygrana po jednogłośnej decyzji sędziów! [VIDEO]

Runda 3

Jourdain musi tę walkę skończyć przed czasem, jeśli chce wygrać. Atakuje zatem od samego początku, Burgos jednak nie odpuszcza i wywiera presję. Kanadyjczyk posyła prawy sierp, Amerykanin bez problemu to przyjmuje. Dobre low kicki i lewe proste w wykonaniu „Hurricane’a”. Przy okazji płynnie unika niektórych ciosów, ale obrywa przy próbie sprowadzenia! Mocna kombinacja Jourdaina, Burgos ratuje się zejściem w nogi. „Air” Jourdain łapie przeciwnika za głowę i posyła kolana. Dużo ciosów wyłapuje Shane Burgos, rozpędził się Charles Jourdain. Bardzo dużo ciosów leci, głównie na żebra Burgosa, Mocne kolano na głowę Amerykanina, który stara się odpowiadać, ale to za mało. Charles Jourdain nadal napiera, wyskakuje z kopnięciem i oddaje plecy Burgosowi.

Oficjalny werdykt: Shane Burgos wygrywa większościową decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.