Boks

(VIDEO) Mer Hostomela zastrzelony przez Rosjan! Witalij Kliczko komentuje! „Zginął, gdy rozdawał chleb i lekarstwa”

Ukraina nieprzerwanie od 24 lutego broni się przed atakami rosyjskich wojsk. Media wciąż informuje o kolejnych ofiarach i zniszczonych miastach po bombardowaniach.

Rosjanie z każdym dniem stają się coraz bardziej brutalni. Ostrzeliwują szpitale, karetki, łamią międzynarodowe prawo humanitarne i zabijają cywilów, a kobiety oraz dzieci biorą za zakładników. Jedną z najgłośniejszych ofiar wczorajszych ataków jest Jurij Pryłypko, wójt gminy Hostomel.

Miał on zostać zastrzelony przez Rosjan, kiedy udzielał pomocy humanitarnej i rozdawał potrzebującym żywność oraz jedzenie. Jak donoszą ukraińskie media. Pryłypko marzył o tym, by Hostomel stał się miastem. Prezydent kraju Wołodymyr Zełenski postanowił więc dzisiaj nadać Hostomelowi tytuł miasta-bohatera.

Całą sytuację skomentował Mer Kijowa Witalij Kliczko. Przekazał, że znał zastrzelonego Pryłypko. Były mistrz świata przekazał również, że Kijów szykuje się do obrony przed rosyjskimi wojskami, które w najbliższych dniach będą próbowały przejąć stolicę.

– Przyjaciele! Drodzy Kijowianie! Pod Kijowem trwają zacięte walki. Ze szczególną furią wróg niszczy Buczę, Hostomel, Worzel, Irpień. Celowo zabija cywilów. Zginął przewodniczący gminy Hostomel Jurij Pryłypko. Został zastrzelony, kiedy rozdawał ludziom chleb i lekarstwa. To mój kolega, którego znam dobrze ze Związku Miast, dzięki naszej współpracy. Jasne wspomnienie Jurija Pryłypko. Był ze społecznością do ostatniego tchnienia. Dbał o ludzi.

– Ukraińskie miasta bronią się bohatersko. Wojsko dzielnie broni naszej ziemi. Cywile nieustraszenie protestują przeciwko okupantom. W stolicy robimy dziś wszystko, aby wesprzeć miasto. Żeby stworzyć rezerwę produktów, leków, niezbędnych towarów. Zajmujemy się dystrybucją i pomocą tym, którzy dzisiaj najbardziej tego potrzebują. Pomoc humanitarna trafiła również do Czernihowa. Staramy się ją dostarczyć do Buczy i Hostomela. Przygotowujemy dostawy humanitarne dla kilku innych miast.

– Stolica przygotowuje się do obrony. Proszę wszystkich Kijowian o zachowanie spokoju. Pozostańcie w domach lub na alarm w schronach. Kijów będzie stał! Będziemy się bronić! Stańmy razem! Chwała Ukrainie!

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Piotr Szeliga relacjonuje sytuację w Przemyślu! "Spokój jest wyłącznie dzięki kibicom, którzy pilnowali miasta"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.