UFC

(VIDEO) Matt Schnell zalicza fenomenalny powrót i poddaje Su Mudaerjiego!

Trzecią walką na UFC on ABC 3 była konfrontacja w dywizji muszej. Rozpędzony Su Mudaerji zmierzył się z uwielbiającym poddania Mattem Schnellem.

Pseudonim Schnella to „Danger” i trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji. 32-letni fighter na 15 wygranych aż 8 odniósł przez poddanie, a kolejnych dwóch przeciwników nokautował. Matt Schnell był uczestnikiem 24. sezonu popularnego show The Ultimate Fighter, z którego odpadł na etapie ćwierćfinału. Federacja postanowiła dać mu jednak szansę i po 10 walkach pod banderą UFC ma rekord: 5-4-0, a jedna walka została uznana za No Contest.

Przeciwnikiem Amerykanina był Su Muaderji. Chińczyk do czasu drugiej walki w największej organizacji MMA na świecie wszystkie starcia kończył lub przegrywał przed czasem. W debiucie zaliczył falstart odklepując po balasze ze strony Louisa Smolki. Od tej przegranej w 2018 roku „Tibetan Eagle” zaliczył 3 zwycięstwa. Dwa z nich były jednogłośnymi decyzjami, a przeplótł je szybkim KO już w 44 sekundy na Malcolmie Gordonie.

Matt Schnell vs. Su Mudaerji – Relacja z walki

Runda 1

Schnell od razu skraca dystans. Chińczyk stara się zatrzymać zapędy rywala uderzeniami. Mocne low kicki w wykonaniu Amerykanina, tymi samymi odpowiada Su Mudaerji. Dobre kopnięcia w wykonaniu „Tybetańskiego Orła”, okopuje wykroczną nogę i wyprowadza high kicka, ale łapie się w tym wszystkim Matt Schnell i sprowadza przeciwnika! Kilka ciosów z góry i zajmuje plecy oponenta. Odwraca się Chińczyk, ale szuka trójkąta nogami „Danger”. Radzi sobie z tym Su Mudaerji i wraca zaraz na nogi. Uważa na upkicki, posyła ciosy z góry, ale Schnell łapie najpierw trójkąt, a później przechodzi do Omoplaty! Wynosi go i mocno obala Mudaerji. Górną pozycję zajmuje jednak Amerykanin i stara się pracować z góry, choć nieźle odpowiada Chińczyk.

Sprawdź!  Don Kasjo odpowiada Mateuszowi Gamrotowi. "Wie, że dostałby w czerep szybciej niż pałka. Nie dostanie walki życia." [WIDEO]

Runda 2

Schnell znów rozpoczyna od presji i posyła low kicka. Su Mudaerji odpowiada mocnym prawym, również wyprowadza niskie kopnięcie, ale trafia jednak w krocze. Po powrocie mocny prawy podbródkowy Schnella, Mudaerji odpowiada również mocnymi ciosami. W jednej z wymian Chińczyk zachwiał rywalem, ale nie rzucił się po skończenie. Mocny lewy prosty Su Mudaerjiego! Pada na matę Amerykanin, ale wraca na nogi. Zaraz kapitalne łokcie w wykonaniuu Chińczyka! Twarda szczęka Schnella pomaga mu przetrwać, Zaraz jednak Su Mudaerji posyła kolejne mocne ciosy! Amerykanin wciąż na nogach, posyła mocny prawy i zalicza sprowadzenie! Mocne ciosy lecą ze strony Schnella, przetacza go Mudaerji, ale „Danger” zakłada trójkąt nogami! Krótkie łokcie ze strony Amerykanina, dociska duszenie i rywal ODPŁYWA!

Oficjalny werdykt: Matt Schnell wygrywa przez duszenie w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.