UFC

(VIDEO) Li Jingliang kończy rywala w drugiej rundzie! Piekielne ciosy Chińczyka!

Tuż przed najważniejszymi pojedynkami UFC on ABC 3 zobaczyliśmy konfrontację w dywizji półśredniej. Chińczyk Jingliang Li zmierzył się z groźnym Muslimem Salikhovem.

34-letni Jingliang Li zadebiutował w MMA jeszcze w 2009 roku, a do UFC dostał się w 2014. O ile Chińczyk nie zawojował kategorii półśredniej, to dał się poznać jako bardzo dobry zawodnik, o czym mogą świadczyć 4 bonusy za występ wieczoru (wszystkie za KO lub TKO na przeciwnikach) i 2 kolejne za walki wieczoru. W ostatniej walce Jingliang Li szybko, bo już w pierwszej rundzie, przegrał przez duszenie zza pleców w wykonaniu Khamzata Chimaeva.

Rywalem Chińczyka był Muslim Salikohov. 38-letni Dagestańczyk łącznie w karierze stoczył 20 walk, z których tylko 2. przegrał i obie przez poddanie. Popularny „King of Kung Fu” aż dwunastu oponentów kończył przez KO lub TKO, choć w samym UFC po jego ciosach padło tylko dwóch przeciwników. Salikhov to niezwykle doświadczony zawodnik Sanda (chiński kickboxing) oraz kickboxingu, gdzie stoczył blisko 200 pojedynków.

Jingliang Li vs. Muslim Salikhov – Relacja z walki

Runda 1

Jingliang zaatakował low kickiem po chwili szachowania, Salikhov odpowiedział obrotówką na głowę! Chińczyk dobrze trzymał jednak gardę. Jingliang Li znów atakuje niskim kopnięciem, ale obrywa tym samym od przeciwnika. Ewidentnie zaczyna szukać proste na brzuch rywala „The Leech”. Skrócił dystans i z łatwością obalił go Dagestańczyk. Salikhov posyła krótki, ale mocny cios. Prostuje się „Król Kung Fu” i wstaje na nogi. Obrotówka na brzuch w wykonaniu Salikhova, ale lekko przestrzelił. Dużo rusza się Jingliang, ale nic z tego nie wychodzi. Kolejna obrotówka na gardę w wykonaniu Dagestańczyka. Szuka mocnej kombinacji Chińczyk, ale znajduje się o wiele za daleko od przeciwnika.

Sprawdź!  Paulo Costa reaguje na słowa Vettori'ego! "Mogę walczyć z tym idiotą, jeśli..."

Runda 2

Salikhov szuka mocnego prawego, trafia kontrując niskie kopnięcie rywala. Kolejna próba zdjęcia głowy nogą po kopnięciu, ale uniknął tego Li Jingliang. „The Leech” skraca dystans i szuka prawego prostego, trafia w końcu niezłym low kickiem. Ponownie szuka lewego na brzuch, Dagestańczyk stara się wyczuwać te uderzenia. Przestrzelił spinning backfistem Salikhov i obalił go Jingliang! Szukał duszenia, jednak z łatwością wrócił na nogi rywal. Dochodzi w końcu mocny lewy na korpus Salikhova. Ten posyła obrotówkę, ale widać po niej, że stracił na szybkości. Trafia bardzo mocnym prawym Jingliang Li! Ucieka Salikhov, ale zaraz obrywa kolejnym! Chińczyk trafia kolejnym uderzeniem, rywal pada, lecą jeszcze ciosy na potwierdzenie i Jingliang Li wygrywa!

Oficjalny werdykt: Jingliang Li wygrywa przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.