KSW

(VIDEO) Marian Ziółkowski broni mistrzowskiego pasa! Wygrywa po wyrównanej walce z Sebastianem Rajewskim

Za nami walka wieczoru gali KSW 71, która była starciem na szczycie wagi lekkiej o pas. Marian Ziółkowski stanął do obrony tytułu przeciwko pretendentowi, Sebastianowi Rajewskiemu.

Marian Ziółkowski panuje w wadze lekkiej od grudnia 2020 roku. Podczas gali KSW 57 w pięknym stylu rozprawił się z Romanem Szymańskim i zdobył pas mistrzowski zwakowany przez Mateusza Gamrota. Dodatkowo Marian otrzymał wyróżnienie za nokaut wieczoru gali KSW 57. W kolejnym boju Marian zmierzył się z Maciejem Kazieczką i również wygrał przed czasem. Tym razem Ziółkowski poddał pretendenta do tytułu.

Ostatni raz popularny „Golden Boy” zawalczył w styczniu tego roku, a jego rywalem został Borys Mańkowski, były mistrz KSW wagi półśredniej. Od początku starcia Borys Mańkowski szukał klinczu i prób obaleń, atakował też szybkimi akcjami bokserskimi, natomiast Marian Ziółkowski utrzymywał walkę w stójce punktując tam swojego przeciwnika i nie pozwalając mu się rozkręcić w zapaśniczych atakach. Ostatecznie zawodnicy przewalczyli całe 25 minut i to Marian Ziółkowski po raz kolejny udanie obronił tytuł.

Sebastian Rajewski wszedł do klatki po serii trzech wygranych z rzędu w okrągłej klatce. Ostatni raz walczył podczas gali KSW 66. Zmierzył się wówczas z Niklasem Bäckströmem. Od początku starcia Polak dobrze kontrolował jego przebieg świetnie trafiając rywala ciosami i kopnięciami. Szwed próbował kontrować, ale ostatecznie przegrał cały pojedynek na punkty.

Sprawdź!  (VIDEO) Mamed Khalidov sparuje z byłym mistrzem KSW Aslambekiem Saidovem

Przed tą walką Sebastian rozbił Savo Lazicia i Artura Sowińskiego. Od roku 2019 Rajewski stoczył dziewięć pojedynków, z których osiem zakończyło się jego wygranymi. Już wchodząc do KSW pokazał, co jest jego najmocniejszą bronią. Podczas gali KSW 54 zmierzył się z Armenem Stepanyanem i dosłownie zdominował go w klatce stójkowymi atakami. Pokaz umiejętności Sebastiana był tak efektowny, że zawodnik został wyróżniony specjalnym bonusem za występ wieczoru.

RELACJA

Runda 1

Rajewski zaczyna kopnięciem na żebro, zaraz dokłada kolejne na nogi mistrza. Ziółkowski spokojnie, straszny kopnięciem żurawia. Sebastian Rajewski atakuje prostymi, odskakuje Marian Ziółkowski. Niskie kopnięcie ze strony “Golden Boya”, wie, że ma większe doświadczenie champion. Kilka prostych w jego wykonaniu, ale niecelnych. Po raz kolejny Sebastian Rajewski kopie nogę wykroczną przeciwnika, ten sporo szachuje w 1. odsłonie. “Golden Boy” miał chwilę ofensywy, nie chciał całkiem odpuścić tej odsłony. Rajewski szuka prawego sierpa, mistrz z kolei prawego prostego – obaj są przy tym niecelni. Jeszcze atakuje na koniec Ziółkowski.

Runda 2

Ziółkowski zaczął od razu wysokim kopnięciem, ale rywal złapał go za nogę i przewrócił! Na plecach “Golden Boy”, ale Rajewski nie pchał się w parter. Wrócił do stójki mistrz, musi uważać na rywala. Podchodzi champion do pretendenta, szybko latają ręce Mariana Ziółkowskiego, jest jednak niecelny. Rajewski z kopnięciem na korpus, dobry superman punch w kontrze. Zaatakował Golden Boy, ale skontrował potężnym prawym Sebastian Rajewski! Wylądował na deskach champion, a Sebek doskoczył szukając skończenia. Uratował się champion i wrócił do stójki. Wyłapał zaraz jego nogę pretendent, przewrócił i wszedł w pełną gardę z góry. Stamtąd poleciały mocne łokcie na głowę Ziółkowskiego. Marian skręca się na plecach, wyłapuje szybkie, pojedyncze ciosy i próbuje też znaleźć trójkąt nogami.

Sprawdź!  Szpilka zdradził, kiedy może wejść do klatki KSW: "Fajnie będzie zrobić rewanż w innej dyscyplinie"

Runda 3

Natychmiast stara się przejąć inicjatywę Rajewski, “Golden Boy” wyprowadza wysokie kopnięcie. Mocny prosty ze strony Ziółkowskiego. Kolejna próba high kicku w wykonaniu Mariana. Sporo niecelnych prostych z obu stron, coraz celniejszy jest jednak Ziółkowski. Mocmny low kick z jego strony. Pretendent dobrze się uchyla, szuka mocnego lewego prostego w kontrze. Mistrz wagi lekkiej dobrze kontroluje klatkę, choć uchyla mu się Sebastian, to przyjmuje jeden z serii ciosów. Pretendent atakuje i próbuje przepięknej obrotówki! Brak mu jednak całkiem sporo odległości od głowy Ziółkowskiego.

Runda 4

Natychmiast rusza z kopnięciami Marian Ziółkowski. Rajewski stara się dotrzymać kroku mistrzowi, Ziółkowski jednak wciąż dobrze kontroluje klatkę. Dobra seria mistrza, prawy-lewy-high kick, choć on akurat wylądował na korpusie przeciwnika. Sebastian Rajewski nadal ciśnie, rusza z kopnięciami. Ziółkowski prowadzi pojedynek na spokojnie, wyczekuje oponenta i trafia mocnym prawym. Prawy na prawy, obaj fighterzy mocno się obili. Rajewski otrzymał jeszcze na koniec mocny cios na szczękę.

Runda 5

Rajewski od razuu stara się atakować i zdobyć pole. Wywiera presję na mistrzu, który jednak dobrze odpowiada. Mocny prawy high kick w jego wykonaniu na gardę rywala. Dobra seria Ziółkowskiego. Rajewski atakuje pojedynczymi ciosami. Golden Boy dobrze się uchyla i również trafia. Spinning backfist ze strony championa! Nie zrobił tego jednak tak dobrze, jak Weili Zhang. Kapitalnie za moment atakuje krótkimi ciosami. Ofensywa ze strony championa, dobrze uderzeń pretendenta. Nie będzie tu jednak skończenia, choć w ostatnich sekundach rzucają się na siebie jak wściekłe psy!

Sprawdź!  Mańkowski z mocnymi słowami do hejterów przed KSW 66: "Właśnie z tego biorę paliwo! I ja wam ku*wa pokażę!"

Po decyzji sędziowskiej aktualny mistrz Maran Ziółkowski obronił tytułu kategorii lekkiej

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.