UFC

(VIDEO) Lucie Pudilova nie daje szans rywalce! Mocne ciosy Czeszki kończą Wu Yanan!

Kosztem walki Marcina Tybury do karty głównej UFC 278 trafiło starcie pań. Wracająca do organizacji Lucie Pudilova zmierzyła się z Chinką, Yanan Wu.

Pudilova po raz pierwszy trafiła do największej federacji MMA na świecie w 2017 roku z rekordem 5-1-0. Po porażce przyszły dwie wygrane z rzędu i… fatalna seria czterech przegranych. Czeszka odbudowała się w Oktagon MMA i otrzymała kolejną szansę od Dany White’a.

Jej oponentką na UFC 278 była 26-letnia Wu Yanan. Chinka niespecjalnie mogła być zadowolona z dotychczasowego przebiegu kariery u obecnego pracodawcy. Po serii wygranych przed czasem w rodzimych federacjach rozpoczęła od porażki, choć odkuła się poddając Lauren Mueller. Później jednak przyszły trzy porażki z rzędu i starcie z Lucie Pudilovą było dla niej szalenie istotną walką.

Lucie Pudilova vs. Wu Yanan – relacja z walki

Runda 1

Chinka zaczyna od kopnięć, Pudilova idzie po obalenie, ale zostaje powstrzymana. Ciosy z obu stron przy rozerwaniu, zawodniczki wracają do krążenia po oktagonie. Sporo kopnięć wyprowadza Wu Yanan, ale zostaje obalona przez Czeszkę! Szukała dźwigni Chinka, Pudilova zajmuje bezpieczną pozycję boczną. Czeszka dociska oponentkę barkiem, spuszcza pojedyncze ciosy młotkowe. Skręca się Yanan, ale rywalka bardzo dobrze kontroluje ją z góry. Zdobywa dosiad jeszcze Pudilova, ucieka przeciwniczka i Czeszka próbuje wejść za plecy.

Sprawdź!  Ciryl Gane pewny swego po pokonaniu Volkova! "Jeśli UFC by tego chciało - jestem gotowy."

Runda 2

Pudilova od razu atakuje prostymi. Stara się odpowiadać Chinka, obie wymieniają się kopnięciami na nogi. Duży dystans między fighterkami, straszy prostym Pudilova i straszy pójściem po obalenie. Czeszka atakuje podwójną kombinacją, a za moment obala rywalkę przez biodro i zajmuje plecy! Szuka duszenia Czeszka, ale Wu Yanan ucieka, choć z deszczu pod rynnę, bo mocne ciosy na jej głowę spuszcza Pudilova z pozycji bocznej. Ponownie zajmuje plecy i zasypuje Chinkę ciosami z góry, aż sędzia kończy walkę!

Oficjalny wynik: Lucie Pudilova wygrywa przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.