UFC

(VIDEO) Legenda BJJ Braulio Estima z uznaniem o Błachowiczu: „Dobrze mieć go za przyjaciela, a nie za wroga”

Jeden z najlepszych zawodników Brazylijskiego Jiu-Jitsu pomagał Janowi Błachowiczowi w przygotowaniach do zbliżającego się pojedynku z Gloverem Teixeirą. Z dużym uznaniem wypowiedział się o polskim mistrzu UFC.

Cieszyński Książę powróci do oktagonu już 30 października. Po raz drugi w karierze będzie bronił tytułu w kategorii półciężkiej. Jedną z największych broni jego rywala jest gra parterowa i świetne BJJ. Aby w pełni przygotować się na starcie z Gloverem, Błachowiczowi w treningach pomagał Gerard Łabiński oraz legenda Braulio Estima.

Brazylijczyk jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Ma na swoim koncie ogromne sukcesy i wiele zwycięstw w międzynarodowych turniejach, w tym złote medale zdobyte kilkukrotnie na mistrzostwach świata czy Europy.

Skupiliśmy się głównie na tym, żeby wyeliminować najmocniejsze strony mojego przyszłego rywala Glovera. Fajnie, bo przeanalizowaliśmy też razem kilka walk i gdzieś tam dobraliśmy rzeczy, które mogą zadziałać, które mi pasują, które jego zdaniem wejdą – powiedział Cieszyński Książę o treningach z Estimą.

Ja jestem mistrzem MMA, więc ciężko mi będzie osiągnąć taki poziom samego parteru jak Braulio czy Gerard, który mi teraz bardzo dużo pomaga, jeśli chodzi o grę parterową. Oni robią tylko to, a ja robię wszystko. Jeżeli spędzę kilka godzin w takim towarzystwie… To są małe szczegół, małe detale. Jak ułożyć rękę, jak ułożyć nadgarstek, jak się spiąć, w którym momencie. I nagle pojawia ci się tysiąc nowych możliwości – dodał.

Sprawdź!  McGregor zapowiada życiową formę! Zdradził sposób, w jaki chce skończyć Poiriera

W trzeciej części „Road to UFC 267” Błachowicz przyznał, że dzięki treningom z takimi zawodnikami zyska pewność siebie, która pozwoli mu na rozegranie pojedynku według planu. Cieszyński Książę nie będzie musiał obawiać się, parterowych umiejętności rywala.

Sam Braulio Estima przyznał, że trenował z Błachowiczem, zanim ten trafił do UFC, a teraz po latach Cieszyński Książę jest mistrzem kategorii półciężkiej. Brazylijczyk dodał, że był świadomy tego, ile Polak może osiągnąć:

Zawsze miał na to potencjał. To, co robi na mnie wrażenie to jego poświęcenie, dyscyplina. Słucha i zawsze stara się być lepszy. Jest mądrym gościem, bardzo pokorny, silny, mocny. Dobrze mieć go za przyjaciela, a nie za wroga

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy też walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

Sprawdź!  To z nim zawalczy Jan Błachowicz? Trudny rywal dla byłego mistrza UFC! "Siła woli pokonuje wszystkie inne siły"

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.